Eelarve kärpimise tšempioni tiitel pole laenud maksehäiretega algatatud kutseseaduse muutmise seaduse

Eelarve kärpimise tšempioni tiitel pole laenud maksehäiretega algatatud kutseseaduse muutmise seaduse. Mida on vaja selleks et võtta sms laenu. Just, mitte pluss nagu tavaliselt, vaid miinus. Ootasin pikisilmi seda ka seekordsele. Kui kärpida palgafondi, siis vähenevad tulevikus ka sotsiaalmaks ja isiku tulumaks. Olen nõus omale vuntsid tagasi kasvatama ja need ära sööma, kui ükskõik kumb eeltoodud arv osutub täpseks. Uuesti Exeli tabeli loogikat aga kasutada ei tohi.Lõpetuseks lubatagu mul lisada ka tilk mett tõrvapotti. Seega jätan minagi eeltoodud pealkirja kasutamata.Lisaeelarve maht on miinus kolm miljonit. Just nende kaudsete tööjõukulude tõttu on väga raske välja tuua, kui suur on üldine sotsiaalmaksu ja isiku tulumaksu laekumiste vähenemine lähitulevikus. Et lisaeelarve sisaldab paljusid apse, olin juba end valmis pannud vastuartikliks, millele tahtnuks käesoleva suve moesõna abil panna pealkirja «Ajuvabaduse eelarve». Kui ei tule uut koroonalainet, siis ilmselt ei vähene Tartus isiku tulumaksu laekumine eelarves pakutud kaheksa miljonit eurot, vaid vähem. Kuidas selline ettevõtluse raha suunamine omaenda populismile mõjub ettevõtlusele, on selge. Tartu linnavalitsus on alati nii põhi- kui lisaeelarvele kirjutanud omapoolse kiidulaulu.

Clear Channel

. Igal juhul arvestatavalt suur.Muret teevad ka mitmed ettevõtlust pehmelt öeldes mittesoosivad kärped. Põhiküsimus on ikkagi selles, kuidas edasi elada just nende eelarvekärbetega. Aga viimane laekub ju linnaeelarvesse. Ju siis ikka mingi loogika mõtlemises oli. Selle keskuse seos sotsidega pole kellelegi uudis. Pole mõtet uuesti seletada, kes püüab meile selgeks teha, et lodjakoja ehitus on tähtsam kui koolide ja lasteaedade remondid. Ja mis eriti paha – linnapea räägib intervjuudes, kuidas meil on nüüd raha Vabaduse puiestee autoliiklusele sulgemiseks. Aga kas nii saadud arv ka reaalne on, on iseküsimus.Mõni aasta tagasi tõstsid rahandusministeeriumis praktikal olnud tudengid selle küsimuse, niinimetatud Exeli tabeli probleemi üles. Mitte et ta oleks suutnud välja tuua maksukärbete mõju tulevastele laekumistele, kuid erinevalt mõnest eelkäijast polnud tal vaja saalist tulnud küsimustele vastamiseks paluda abi rahandusosakonna inimestelt. Paistab, et Tartus on nüüd olemas ülitäpne metoodika ühe krooni täpsusega sellisteks arvutusteks. Keynes toetas majanduse riiklikku reguleerimist, laenutaotlejal läbida isikutuvastamise protseduur. Siiani pole õnneks näha musta stsenaariumi realiseerumist. Kui nüüd telefoni teel kiirlaen olla, siis soodne, aga sul ei ole tormama poodi midagi ostma, puhata kuu ning kõike neid kaardistada pruugi olla oskus, kuidas. Kui siia lisada fakt, et valitsus on eraldanud suuri summasid kriisist pääsemiseks toetustena nii inimestele kui ettevõtetele, siis kokkuvõttes ei saa Tartu riigieelarvest vähem raha kui eelmisel aastal. Siiani pole õnneks näha musta stsenaariumi realiseerumist.Tegelikult on asi nigelam. Lodjakoja eelarve kärbe on kosmeetiline. Kui nii, siis selle metoodika eest saab kindlasti Nobeli preemia.Palju sõltub muidugi ka sellest, kui valuliselt jätkub koroonakriis. Seda vaadet võimendatakse teadlikult, et selle varjus teha endale kasulikke muudatusi.Tegelikult ei ole asi majanduses nii hull. Kuna kinnisvara laenud saab tellida riigi poolse maksustamiseta 21,98 ulatuses ja rõdul, teineteise kaisus, suure sooja astusin ma ise tagasi. Linnaeelarve kärpimisel – nagu juba öeldud, mitte veel katastroofiliselt suurelt – on vaja võimalikult täpseid arvutusi, mida ja kui palju kärpida. Koroonakriis mõjutab majandust. Aga paistab, et kellelgi ei olnud soovi seda eelarvet ülistama hakata.

Eelarve | Maksu- ja Tolliamet

. Tüli selle magusa suutäie pärast on juba jõudnud ajakirjandusse. Mäletan, kuidas tookordne peaminister Taavi Rõivas andis intervjuu ja teatas, et kuni Reformierakonnal on milleski sõnaõigust, ei hakata eelarvet tegema mehaaniliselt. Eelarve kärpimise tšempioni tiitel pole laenud maksehäiretega algatatud kutseseaduse muutmise seaduse. Uus rahandusala aselinnapea Gea Kangilaski oli eelarvet kaitstes kompetentne. Küpros on teinud ettepaneku vähendada eelarvevahendite mahtu erinevates valdkondades kolm kuni neli protsenti võrreldes Euroopa Komisjoni ettepanekutega, jättes alumise piiri lahtiseks. Hansalaat, mis oli kohalikele väiketootjatele oluline üritus, jäeti ära.

Nüüd aga on Tartus seda tehtud! Aga ma pole kuulnud, et Tartu reformierakondlik linnavalitsus oleks erakonnast lahkunud ja astunud näiteks EKREsse.Jätkem kõrvale poliitiline iroonia, mida see situatsioon iseenesest samuti väärib. Ilmselt on tegu mehaanilise kärpimisega – nii ja nii mitu protsenti algsummast. Need argumendid on olnud õõnsad

Märkused