Eluasemelaenu on võimalik taotleda ka koos kaastaotlejaga

Omafinantseering - käendus vs lisatagatis? (2020 juhend)

. Käendamine ei ole võimalik kodulaenude puhul ja üldiselt ka mitte hüpoteeklaenude puhul – pea meeles, et kinnisvara on endiselt peamine tagatis ning muud variandid ei ole eriti tavalised. Kui objektil esinevad selles osas puudused, võib pank aktsepteerida, et puudused kõrvaldatakse pangaga kokkulepitud aja jooksul pärast laenu välja maksmist. Kui kliendil puudub omafinantseeringu tasumiseks raha, saab kasutada lisatagatist. Omafinantseering näitab, et sind saab usaldada. Käendamine on kõige tavalisem ärilaenude korral, mille saamise üks tingimusteks on juhatuse liikme käendus. Check alliedvsaxis duplicates with related endale parim sms laen.

Teeme eluasemed kättesaadavaks - Eraisikule | KredEx

. Lisatagatis ei pea kuuluma laenutaotlejale. Üldiselt on rahaline omafinantseering kõige lihtsam variant, kuid omafinantseeringu summat saab vähendada lisatagatise või KredExi käendusega. Kuna kinnisvara omanik vastutab ehitusnormidele mittevastavuse eest, siis on ostjal mõistlik paluda senisel omanikul kõrvaldada kõik puudused enne ostu-müügilepingu sõlmimist. Tagatise seaduslikkus Tagatiseks pakutav kinnisvaraobjekt peab olema kooskõlas ehitusnormidega - vajalik on ehitusloa/ehitusteatise ja kasutusloa/kasutusteatise olemasolu. Tasuta kiirlaen.

Loe kasulikke nippe, kuidas saada eluasemelaen ilma.

. Ehk on võimalik endale üürida laenu summa ulatuda isegi mitme ja siseturg sööb ise need. Aktsepteeritakse ka kinnisvara, mis kuulub laenutaotleja vanematele. Lugege lisaks: Noore pere laen KredExi käendusel Kui olete sobiva kodu välja valinud, täitke eluasemelaenu taotlus. Kui aga soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge terviknõustamisele.

KredExi kasutamine eluasemelaenu võtmisel KredExi käendusel on võimalik taotleda kodulaenu siis, kui vähemalt üks laenutaotleja kuulub KredExi poolt määratud sihtgruppi. See ei pruugi aga alati nii olla – see sõltub lisatagatise väärtusest. Väiksema omafinantseeringuga on võimalik kodulaenu võtta lisatagatise olemasolul. See kehtib nii ostetava kui ka lisatagatiseks pakutava objekti kohta. Oluline on, et taotletava kodulaenu teenindamise kõrval suudaks laenutaotleja tasuda kõik senivõetud kohustused ja elamiskulud. Eluasemelaenu on võimalik taotleda ka koos kaastaotlejaga. Seda juhul kui taotleja krediidivõime sellises summas laenu võtmist võimaldab. Kui lisatagatiseks olev kinnisvara ei kuulu laenusaajale, peab sellele hüpoteegi vormistamiseks lisatagatise omanik tulema ise notarisse  või vormistama sobiva sisuga notariaalse volikirja. Lisaks on see hea võimalus laenata 10 000 eurot, kui selline summa peaks näiteks kinnisvara ostu korral puudu jääma. Selle tagatiseks aktsepteerimisel on oluline ka objekti turuväärtus  ja dokumentatsiooni, sh nõutavate lubade korrektsus. Eluasemelaenu on võimalik taotleda ka koos kaastaotlejaga. Üldised eluasemelaenu saamise tingimused Laenu andmisel hindab pank konkreetse laenutaotleja krediidivõimelisust, võtab arvesse ka tagatise väärtust ning leibkonna kulusid. Kodulaenu lisatagatiseks ei sobi äripinnad, hoonestamata kinnistud, vallasvara, autod, käendus ja finantsinstrumendid. St autod, väärtpaberid ja muu taoline ei lähe arvesse.

Noore pere laen KredExi käendusel | SEB

Märkused