Eriti ranged piirangud on autolaenu ja kinnisvaralaenu taotlemisel

Viiruse levik ja nakatumine Viiruse leviku seisukohalt võib riigid jagada järgnevalt: Riigid, kus veebruari-aprilli nakatumise laine oli intensiivne ja seetõttu kehtestati ka väga ranged piirangud, mida praeguseks lõdvendatud on. Koolide täielikule e-õppele viimine mitmeks aastaks ei pruugi jätkusuutlik olla. Seda peaksid näitama lähikuud.e. Testimise võimekus on Eestil olemas, samuti peaks jätkuma isikukaitsevahendeid, seega testi-ja-jälgi strateegia tundub olevat kõige optimaalsem.Iga institutsioon/valdkond peaks endale välja töötama pikaaegse koroonaviirusega kooselamise strateegia. Seotud lood:     Riigid, kus nakatumine algas hiljem kui enamuses Euroopa maades ja kus see püsib endiselt kõrgel tasemel. Näiteks Uus-Meremaa, Vatikan, Gröönimaa jt. Kas põhjuseks on see, et nakatuvad peamiselt noored inimesed või pole uus tõusulaine veel jõudnud faasi, kus suremus tõuseb, või põhjustab nakatumise tõusu laialdane testimine, on praegu vara öelda. Siia kuuluvad valdavalt saartel asuvad või väga väikesed riigid.

Põhja-Euroopa riigid ja Baltimaad – kõigis püsib nakatumine endiselt madalal tasemel, ehkki kerget nakatumise tõusu on juulikuus täheldatud kõigis neis riikides. Varsti on aeg gripivastaseks vaktsineerimiseks ning seda ei tohiks koroonaviirusega tegelemise tuhinas ära unustada.Olukord nõuab arusaamist, kannatust ja mõistlikku käitumist kõigilt nii noortelt kui ka vanadelt. Ameerika Ühendriikides on nakatumine liikunud idarannikult läänerannikule ja lõuna osariikidesse.. Üldiselt ongi noored paremad haiguse levitajad kui vanad, samal ajal aga kulgeb haigus raskemalt just vanemas eas. Kui kaua see kaitse kestab, pole praegu võimalik vastata. Eksperdid ei tea täpselt, mis on praeguse nakatumise languse taga – kas hakkab tekkima karjaimmuunsus või on tegu pigem puhkuste perioodi ja inimeste hajutatusega. Isolatsiooni ei peaks rakendama lähikontaktsete kontaktsetele, sestnad ei kuulu kujuta endast riski. Oluliselt ja pikema perioodi vältel on vähenenud ka surmajuhtude ja intensiivravi vajavate patsientide hulk. Haigusjuhte on esinenud kogu suve jooksul. Riigid, milles pikaaegselt on esinenud vaid üksikud nakatumisjuhud. Hiina ja Lõuna-Korea – esmane puhang oli jaanuaris/veebruaris, kuid väikesel hulgal lisandub uusi nakatumisi siiani. Neis on täheldatav nakatumise oluline tõus, millega seni pole kaasnenud meditsiinisüsteemi ülekuumenemist. Pikka aega võis nende riikide hulka lugeda ka Vietnami, aga ka seal täheldatakse viimastel päevadel nakatumise olulist tõusu Danangi piirkonnas. Singapur suudab väga hästi nakatunuid ja kontaktseid jälgida.b. Vaatamata sellele, et mõnedes idaranniku piirkondades on nakatumine kontrolli all, on üleriigilised näitajad aga endiselt kõrged. Küll aga võib see osaliselt toimida, eriti vanemates astmetes. Väga ebahumaanne on sulgeda vanad inimesed aastateks nii, et neil lähedastega igasugune näost näkku kontakt puudub. Lõuna-Ameerika riigid kuuluvad ka siia kategooriasse. Praegune olukord nõuab innovaatilisust ja kaasamõtlemist meilt kõigilt.Võitluses koroonaviirusega ei tohiks ära unustada, et maailmas on palju teisi haigusi ning et piirangud mõjutavad ka teiste haiguste esinemist. Riigid, kus esialgne nakatumine oli väga tagasihoidlik või kestis lühikest aega.

Isikuandmed – Vikipeedia

. Inimestel vabatahtlike nakatamise uuringuid pole siiani eetiliseks peetud. Suure tõenäosusega pole tegemist uue lainega, vaid viirus on kogu aeg neis riikides ringelnud. Nakatunud on endiselt valdavalt migranttöölised. Peamiselt on juhud sisse toodud, kuid Tartu puhang näitab ka lokaalset viiruse levikut.Sarnaselt teiste Euroopa riikidega on nakatunud valdavalt noored, see on pidude ja seltskondade haigus. Kuna siiani pole korduvaid nakkusi kirjeldatud, siis on tõenäone, et antikehad kaitsevad korduva nakatumise eest. Nakatunute arvu tõus pärast piirangute leevendamist oli oodatav ning enamus eksperte ja mudeleid ennustasid seda juhtuvat. pole neist riikidest kadunud.c. Näiteks, kuidas toimib meelelahutussektor, et rahva meel saaks lahutatud, ilma et inimeste elu ohtu seataks.Sama käib ka hooldekodude kohta, mis on väga koroonaviiruse mõttes suure riskiga.

Lutsar: Eestis tuleks lähtuda "testi ja jälgi" strateegiast

. Kõigis neis riikides on jälle kehtestatud erinevaid piiranguid, sellele vaatamata nakatumine jätkub. Nakatumise langustrende praegu veel märgata pole, pigem jätkub tõus. Praegu ei kiirusta need riigid laialdaste piirangute kehtestamisega, pigem rõhutatakse sotsiaalse distantseerumise ja testimise olulisust. Seega peab meie edasine tegutsemine seda arvestama. Siin võiks näiteks tuua Balkanimaad, Iisrael, Austraalia, Singapur, Hong-Kong, Luksemburg, Tšehhi jt. Rootsi – riik, mis valis leebemad piirangud ja kus ei tohiks tulla ka piirangute leevendamisega seotud probleeme, kuna midagi leevendatud pole. Riigi piirangud on suhteliselt tagasihoidlikud ja piirduvad pigem hügieenireeglite järgimise ja siseruumides maskide kandmise soovitusega. Riigid, mida tahaks eraldi esile tuua nende omapära tõttu:a. Maskide kandmine pole ohtlik, kui neid õigesti kasutatakse ja regulaarselt vahetatakse. Samuti on tõusukõver oluliselt lamedam. Samuti võib kohus teha ettekirjutuse või helistada stardilaen küsida summa last esindavale vanemale panna samasugused. Viimastel nädalatel on nakatumine oluliselt langenud, vaatamata sellele, et testimise võimekus on oluliselt suurenenud. Eriti ranged piirangud on autolaenu ja kinnisvaralaenu taotlemisel. Kuna nakatumine jätkub stabiilselt, siis see pole ilmselt piisav karjaimmuunsuse tekkeks.d. Küll teame, et vaktsiinid põhjustavad inimestel neutraliseerivate antikehade teket

Märkused