Ettevõtete puhul oli statistiliselt väike kasv, kuid tegemist on tehnilise kõikumisega, kuna erinevatel kuudel saavad laenu erineva krediidiriskiga ettevõtted

Kuid raha ei oleks saanud kuidagi varem jagada, sest selle raha jagamise reeglite paika panemine võtab aega. Hiljem selgus, et värske minister Siem ei osalegi.

GRAAFIKUD Autoliisingu turu kukkumine viitab laenuturu.

. Täht kinnitas, et rahandusministeerium seda kindlasti edaspidi analüüsib.Rahandusminister Martin Helme kinnitas, et valitsuse hinnangul on palgameede vajalik ning aprillikuu eest selle meetme kasutamine kindlasti suureneb. Ligikaudu sama suur on viimase aasta jooksul olnud ka ettevõtete keskmine kuine laenumaht. „Ettevõtjad on maksnud oodatust rohkem dividendi, märkis Täht, lisades, et tegemist on ühe kuu andmetega ning sellest ei maksa kaugeleulatuvaid järeldusi teha. „Ma ei taha, et keegi loeb sellest välja, et kindlasti seda meedet pikendatakse,“ lausus Helme, lisadest on meedet on näiteks võimalik pikendada mingites väga konkreetsetes sektorites. Ettevõtluse krediteerimisel, vastupidi, kas see soovitud moel käivitub," ütles Ligi. Ettevõtete puhul oli statistiliselt väike kasv, kuid tegemist on tehnilise kõikumisega, kuna erinevatel kuudel saavad laenu erineva krediidiriskiga ettevõtted. Seotud lood:     Kuna aprillikuu tulumaksulaekumiste puhul on tegemist täna hommikul laekunud andmetega, ei ole rahandusministeeriumis jõutud veel sektoritepõhist analüüsi teha. Peamiselt käibemaksust, aktsiisidest ja sotsiaalmaksust.Aprilli kohta on olemas tulumaksu andmed. Täht märkis, et võlg kasvab kõikidel maksudel, kuid kas see on seotud intresside muudatusega ning kui suur võlg oleks nagunii tekkinud, ei osanud Täht öelda. riigis Helme sõnul probleeme ei ole ning ministeerium on teinud ettevalmistusi vajadusel uute laenude võtmiseks. „Võime eraldada miljardi, aga see tuleb mingite reeglite järgi välja maksta ja need reeglid tuleb kinnitada,“ rääkis Helme. Komisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul on majanduse toetamine käivitunud loodetust aeglasemalt, kuigi kriisi alguses valitses konsensus, et tarvis on kiireid ja täpseid abinõusid. Martin Helme sõnul on olnud juttu, selle meetme võimalikust pikendamisest, kuid praegu on seisukoht, et otsustamisega oodatakse mai lõpuni, et oleksid olemas nii märtsi kui aprillikuu numbrid. Palgatoetuse pikendamine ei ole otsustatud  RUS riigieelarve kontrolli erikomisjon pidi täna avalikul istungil rahandusminister ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemiga arutama majanduse ja riigirahanduse olukorda. Kõige rohkem suurenes see kinnisvara ning majutuse ja toitlustuse valdkonnas. Ligi sõnul võiks arvata, et majanduse elavdamisel langevad valitsuse, krediidi andjate ja ettevõtete vahel huvid kokku ning raha on majandusse jõudmas.

„Et meil tekib pudelikael EASis ja , seda oskasime ette näha. Pudelikael oli ette teadaHelme lausus, et ettevõtete toetusmeetmed peaksid hakkama sellel nädalal välja minema. Pangad on pakkunud laenuklientidele maksepuhkuseid, mis aitavad uute viivislaenude teket lähiajal piirata. Täht märkis, et need on eelarve kohased või isegi ületavad ootusi ning põhjuseks on juriidiliste isikute tulumaksu oodatust parem laekumine. „Eks siin on olnud appikarjeid ja nurinaid, et toetused oleksid pidanud varem tulema,“ rääkis Helme ja möönis, et mõistab ettevõtteid, kellel kaks kuud ei ole mingeid tulusid tulnud. Ettevõtete puhul oli statistiliselt väike kasv, kuid tegemist on tehnilise kõikumisega, kuna erinevatel kuudel saavad laenu erineva krediidiriskiga ettevõtted. Seetõttu ei pruugi viivislaenude maht anda täielikku ülevaadet raskustest, mis laenude teenindamisel võivad tekkida. „Seda pole juhtunud ja meetmed reedavad pigem tahet tingimusi poliitiliselt dikteerida kui koostööd turuosaliste ja ekspertidega," nentis Ligi, kelle sõnul komisjon küsib ministritelt selgitusi ja värskeimaid fakte. Me ei näe, et see oleks tihedam või hullem kui alguses arvasime,“ märkis Helme vastuseks ettevõtjate kriitikale, et kriisis kannatavad ettevõtted on pidanud juba kuid riigipoolset toetust ootama. Teisalt võib reisilaen tunduda mõistlik valik kui näiteks ootamatult tekib võimalus soodsalt reisida, kuid parasjagu ei ole võimalik seda omavahenditest soetada. Riigikogu rahanduskomisjoni esimees küsis, kas rahandusministeerium on analüüsinud, kuivõrd on tulumaksulaekumist mõjutanud riiklik palgameede ning milline oleks tulumaksulaekumine siis, kui palgameedet ei oleks. "Töötukassa ja puhul on probleem peamiselt selles, kui kaua saab praegustel tingimustel rahastamist jätkata. Füüsilise isiku tulumaksu laekumine vastab riigieelarves planeeritule.

Toyota RAV4 2019 - Test Drive

Märkused