Ju seal võetakse kiirlaenu niikuinii

Eesti viimase aja käitumine mõjub seal piirkonnas segadust tekitavalt. Ju seal võetakse kiirlaenu niikuinii. Sellepärast kandideerisin sinna, et lootsin hästi kodu ligidale tööle saada. See kehtib ühtmoodi nii Tel Avivi kui ka Moskvaga suheldes.Kui minister tahab kasutada oma õigust isiklikku arvamust avaldada, võiks ta Eesti välispoliitikaga vastuollu minnes teha seda vähemalt avalikult.

Igati mõistlikum on foorumis haliseda. Ei hakka iial keegi kõigi nõudepesijakandidaatidega ühendust võtma. Kui inimene esitab nii rumala küsimuse, et ootab vastukaja, miks teda tööle ei võetud. Mina kandideerisin sinna kohe, kui seda pakkumist nägin.Aga siiamaani ootan, et minuga ühendust võetaks. Vähemalt ei annaks me siis ise laskemoona neile, kes soovivad Euroopa liitlasi lõhestada. Ka siis otsiti sinna nõudepesijat ja siis samuti kandideerisin. Kuulutus pannakse üles niisama, kas kellegi survel või muidu silmailuks. Milleks sobib bigbanki remondilaen. Solman väidab, et ta toetab Iisraeli siiralt ja andis allkirjad eraisikuna. Väga tobe on arvata, et kui jõuad esimesena nuppu vajutada, siis ongi töökoht sinu. Ja siin läheb asi hapuks.Pole ju saladus, et Euroopa piiri äärse väikeriigina allub meie välispoliitika paratamatult laiemale julgeolekukäsitlusele. Nii need asjad küll ei käi. Kuna see kuuutus oli avaldatud nädalavahetusel, siis lootsin saada kõnet esmaspäeval või teisipäeval. e mutid mulle peaaegu kallale,et mida mina siin teen,neil polevat ühtegi vaba töökohta. Seda vähem on ka vajadust õõnestada valitsusliikmete tasandil Euroopa Liidu ühtset välispoliitikat, mis on üks meie julgeoleku nurgakive.Lähis-Ida ja Iisraeli suhted oma naabritega meenutavad niikuinii miinivälja.. Ent aastaid kommunikatsiooni valdkonnas töötanud Solman teab kindlasti sedagi, kui oluline on see, kuidas tema sõnumeid vastu võetakse. Kui nii lähedal, siis tasub ju minna kohale, mitte saata kirju!läksin proovipäevale,enne seda toimus pikk vestlus-samuti nõudepesijaks-ja kui päev hakkas lõpule saama,tulid v. Tööle saab aga ikka tutvustega, valdavalt, väheste eranditega. Ju seal võetakse kiirlaenu niikuinii. Toona me holokausti ohvreid ei mälestanud, kuid Iisraeli vastuolulist poliitikat toetab Eesti minister nüüd küll.Usaldusväärse riigi kuvandi jaoks peaks meie välispoliitikas olema rohkem järjekindlust. Miks mitte, tabuteemasid ju pole. Oli väga turvaline teada, et tegelevad inimeselt inimesele laenude vahendamisega. seal rohkem ka vist teise kultuuri esindajad, oleneb muidugi kandst.läksin proovipäevale,enne seda toimus pikk vestlus-samuti nõudepesijaks-ja kui päev hakkas lõpule saama,tulid v. Tegelikult on töötaja olemas sel kohalnii on, fiktiivsed tööpakkumised. Sellepärast ongi nii kummaline, et sealt pole mulle helistatud.Minu praegune töökoht on kaugemal, oleksin tahtnud tõesti saada vahetult kodu ligidale tööle.Ei usu, et keegi jõudis minust ette, kui ma kandideerisin. Tavaliselt sellisele kohale kandideerides pole kordagi sedasi olnud, et NII KAUA venitatakse vastusega.

Vilja Kiisler: mis te seal Nordicas minu rahaga teete, ah.

. Kuid siis panin selle enda hiljaksjäämise arvele. Ülemuste tööaeg ei puutugi asjasse - esmased valikud teevad ikka teised, kas noorukesed sekretärid või samasugused personalitöötajad. Heal juhul saad mõne nädala pärast kirjavigadest kubiseva vastuse, äraütleva. Anda allkiri, teha ka kodumaa jaoks poliitiline avaldus, et senist suunda tuleks muuta. Ka siis ei tulnud vastust. Samal ajal mõistab Eesti riik koos ülejäänud Euroopa Liiduga okupatsiooni hukka. On veel üks pakkumiste vorm - pidevalt samad ametikohad pakkumisel, võetakse sinna noored sinisilmsed võimalikult madalaima palgaga, katseajale. Laenu summad on üldiselt kuni 5000 eurot. Praktiliselt otse minu kodumaja kõrval asuv koht. Tookord arvasin, et jäin hiljaks ja märkasin seda tööpakkumist liiga hilja.

Riho Reispass: "Õpetajaroll võetakse sel erialal.

. Katseaja lõppedes võetakse järgmine samasugune - ikka katseajale. Sama asi oli ka sügisel kord. Ta rõhutab, et ka ministril on õigus oma seisukohti väljendada.Nii see on. Kuulutatakse pidevalt, vastuseid jäädki ootama, kui juhtud olema vanem, haritum ja kogenum - see pole see katseajaliste sihtgrupp, keda oodatakse. Ent selline käitumine, kus saame kummalistest allkirjadest teada justkui muuseas, mõjub otsekui selja tagant vaiba jalge alt tõmbamine. See annab kindlasti häid tulemusiEnamasti teatatakse kandideerijatele ikka pärast kandideerimistähtaja lõppu kõigile korraga, kui edukas kandidaat on välja valitud.nõudepesija vist pole nüüd raske töö, puha masinatega vist aga palk kuidas. Ja nõudepesijat otsiti sinna. Lihttööde puhul tõesti ei hakata kõigi kandideerijatega ühendust võtma, et kõigile teada anda, kui valituks ei osutunud

Märkused