Teid, mis viivad mõne üksiku taluni ja kus päevas sõidab neli autot. Tartu Ülikooli psühholoogiaprofessor Jüri Allik on hobikorras uurinud eesti teadlaste nähtavust ja viidatavust maailmas, seda on tänapäeval hea täpselt ja arvuliselt teha, sest on olemas vastavad automaatselt andmeid töötlevad andmebaasid. "Sellised uurisid luubiga silma vikerkesta ja ütlesid: parema neeru vasak pool on haige. "Platseeboga onkoloogiliste haiguste ravi on aastakümneid tagasi keelatud," lisab doktor Kanne omalt poolt. Ei saa jalakäija läbi ega rattur rääkimata jooksjast. Arvan, et siinsed õiendajad on ise ühed laisad inimesed, kes ei viitsi ennast liigutada. ühiskond on aga leige selle probleemi suhtes." Sensitiivi mõju all patsiendi ja tema sugulaste jaoks aga algab tragöödia. "Ja kuna Viilmal on arstidiplom, ei saa ta väita ka, et lümfisüsteemi kasvaja on tekkinud valest mõtlemisest.
Täpsemalt Doktor Tarum tuletab meelde, et veel mõni aasta tagasi igatsesid paljud arstid iridodiagnosti litsentsi. "Ravitoime on neil vaid väidetav, tuginedes mõnele saavutatud heale tulemusele. Ainult me ei oska öelda, kas oleks pidanud just sellel haigel seda rohtu sisse andma. "Posija juurde minnakse enamasti valu pärast. Rumalad on nad sellepärast, et ei oska seda kusagil mujal teha, kui tähistatud radadel. Ülikoolis on lektori-positsioon selline, kellelt eeldatakse vaid loengute pidamist. Ütlema “jalutage nüüd siin!” Siis oskab rumal ka minna ja looduses jalutada. Käi oma koduümbruses avatud silmadega ringi, kindlasti on seal ka tavalisi pinnakatteteekesi, metsa vahel metsaveoteid, põldude vahel põllutöömasinate teid. Seejärel teadustegevus –tuleb publitseerida- ja kolmandaks kolleegide tunnustus. Ma küsiksingi humanitaar- ja sotsiaalteadlaste kohta: olen kohanud seda, et reaalvaldkondade esindajad suhtuvad humanitaaridest kolleegidesse kerge muigega. Terve Eestimaa on radu ja teekesi täis. Kui on näha, et vähk kasvab nõia raviseansside ajal, tekkigu või "teine pea kaela otsa" või kahanegu haige kehakaal silmanähtavalt, jätkab ta süüdimatut ravi.
Videointervjuu | Peeter Saari: vaid üks protsent ideedest.
. Enamik tänapäeva ravimeidki on alguse saanud maarohtudest. Reeglina on need online-formaadis ning neid raamatukogud ja mitte keegi ei telli. Nende tekitatud tüsistuste ravi maksab loomulikult kinni maksumaksja. Seotud lood: Need, kes armastavad Eesti riiki kriitiliselt suhtuda, need armastavad rääkida kuidas teadus, põllumajandus ja tööstus ning kõik muu ära hävitati. " Doktor Kuddu sõnab, et Luule Viilma pidi väga hästi teadma, et algul jutuks olnud lümfivähiga keskealisel mehel oli pahaloomuline kasvaja. See ei tähenda, et ma ei teaks ka muid radu, mis pole tähistatud ja kus peale minu eriti keegi ei liigu. Puhta teaduse ja publitseerimismaania kohta võib öelda seda, et pooli maailmas avaldatud artiklitest ei loe mitte keegi.
uus Eesti film "Põrgu Jaan" - esinastub 2018
. Arstidele võib kehtestada kuitahes palju koodekseid või määratleda nende tegevust üha täpsemate seadustega. "Uskumisel on iga ravi juures tähtis osa. Vähihaige peal ei tohi ta oma võtetetga mingil juhul aega raisata." "Loomulikult ei aita platseeboefekt ravida vähki. Tänapäeval on palju siginenud nn. Juurde on siginenud mõni viivises maailma riik keelata neil tarvitamast kasutuseesmärk ei ole määratud sa võid seda laenusummat kasutada otseses. Valu tekkemehhanism on teaduslikult lõpuni välja selgitamata, kuigi on teada valu teed ja ained, mis vahendavad valu organismis ühelt süsteemilt teisele. röövajakirju, mis kasutavad ära teadlaste vajadust pidevalt publitseerida ja avaldavad suure raha eest ning ilma igasuguse eelretsenseerimiseta. Selliste jõudude äratamine inimeses ei ole kahjuks arstide tugevaim külg." Teatud lootuse võib ju visinaga imeravile panna, kui on stress või maohaavad, leiab Matti Tarum. Patsiendid aga panid pahaks, et hiljem arst midagi neerust ei leidnud." Iridodiagnosti juures käinud isegi kosmonaudid enne orbiidile lendamist. Koeraga jalutajad on palju tobedamad. Seadusandlusest tulenevalt on krediidiasutustel laenu et me ei saa kasutada igapäevast kokkupuudet kemikaalidega, mis võivad jooksma, tasapisi ahistama erinevatest. Õppejõududelt ja teaduritelt oodatakse, et nad teeksid teadustööd ja mitte lihtsalt tegelema mingisuguse simulatsiooniga, vaid rakendusteadustes peab see pakkuma huvi kellelegi, kes maksab ja kui see on alusteadus, siis tuleb publitseerida. Nüüd on neid “tervisesportlasi” kõik kohad täis ja aina tobedamad nad tunduvad. Selle näitaja poolest on eesti teadlaste artiklid mõjukamad kui rootsi ja soome teadlaste omad. Rumalate jaoks peavad RMK inimesed rajad üles otsima, välja valima, ära tähistama ja kodulehele üles panema. Arstid ei eita, et posijate lai tööpõld annab tunnistust psühholoogilise mõjustamise vajakajäämisest, eriti raskete haiguste korral. Kui rääkida alusteadustest, siis publikatsioonide arv ja mõtetele viitamine on see, mis seda taset näitab. Ameeriklased publitseerivad näiteks tuhandeid kordi rohkem ja ka soomlased publitseerivad meist kümneid kordi rohkem. Enamus ei kandnud maske ja elasid üksteisel seljas. "Sensitiividel pole vastutust, küll aga on karistamatuse tunne. Meie positsioon tuleneb sellest, et oleme väikerahvas ja publikatsioone ei ole niivõrd palju. Koeraperemees/naine aga vastab alati naa totu näoga ringi ja ei saa midagi aru, mis on pildil valesti!Ei karju aga ei viitsi seda rasvast kirja panna siia. Inimene sureb tema silma all, aga tema võtab rahagi vastu.