Kas laenuvõtmine on vältimatu

Seda eriti siis, kui kavatsed võtta suurema laenu. Hansapanga klienditoe konsultant Juhan Peet tõdes, et statistiliselt kasvab Saaremaal aasta lõpus tõepoolest nii tarbimislaenude kui ka krediitkaardi maksete kasutamine, seda seoses inimeste pühadeaegsete kulutuste suurenemisega. Loe enne lepingu allkirjastamist kõiki punkte korralikult ning kui miski pole selgesti arusaadav, küsi kindlasti nõu laenuandjalt. Majandusteadlaste hoiatustest hoolimata suureneb Eestis jõulude eel nii väikelaenude kui ka krediitkaartide populaarsus umbes viiendiku võrra. Seda, kas laenuvõtmine on Saaremaal tänavu suurem kui eelnevatel aastatel, ei osanud Peet veel öelda. Enamik Saaremaa pangakontorite esindustest kinnitasid, et nende andmetel suurenevad jõulude eel laenukoormused kogu Eestis ja ka Saaremaal. Kas laenuvõtmine on vältimatu. Saada kiirlaenu 15 minutiga. Ka saarlased võtavad oma aastalõpu kulutusteks detsembris rohkem tarbimislaenu kui muidu. Kokkuvõttes on eestlased siiski jõulukinkide tegemisel lätlastest ja leedulastest mõistlikumad, seda nii ostude sooritamiseks võetavate laenude kui ka kinkidele kuluva raha osas. Sampo Panga kommunikatsioonijuht Anneli Rõuk ütles Oma Saarele, et neil ei ole võimalik piirkonniti taolist infot analüüsida ja seetõttu ei saa nad ka öelda, kas nende saarlastest kliendid võtavad pühade eel rohkem laenu kui muidu. Vaadata mismoodi üldse toimub võtan laenu valga maakond, näeb lõpplahendus välja esteetiline ja mismoodi tekkivad kriisid ja mismoodi. Meilt saadava laenu intressivaba kiirlaen sobivad on lepingueelselt nõustatud ja pakutud ei intressivaba kiirlaen alati olla parim. Eraisikute finantseerimise osakonna juhataja Aire Mäe sõnul näitavad Sampo Panga kogemus ja statistika, et aastalõpus ei suurene niivõrd väljastatavate kaartide või laenude arv, pigem suureneb mõnevõrra juba väljastatud limiitide kasutamine.

Eraisikute kasvav laenukoormus kinnisvaraturgu ei ohusta

.

Kas Tallinna soov võtta laenu on põhjendatud?

. Samas SEB Ühispanga Kuressaare kontori laenunõustaja Liia Vipi sõnul ei erine neil detsember laenuvõtmiste poolest teistest kuudest ning tema hinnangul on aasta lõpp täpselt samasugune kui terve aasta. Siinkohal tulevad appi Financer.com'i laenuvõrdlused – sulle on reastatud Eesti laenuandjad, nende intressid, makseperioodid ja kõik, mida peaksid teadma. Ajakirjanduse andmetel jäetakse Eestis tänavusel jõulukuul poodidesse kingituste ja söökide-jookide eest kokku üle viie miljardi krooni, mis on mullusest umbes kümnendiku võrra rohkem. Vahel võib ühe ja teise laenuandja vaheline laenukulukus erineda lausa kümneid kui mitte sadu eurosid. Krediidipanga Kuressaare filiaali juhataja Merit Trei märkis, et detsembris on ka nende kontoris laenuvõtjate arv märgatavalt kasvanud, eriti populaarne on just tarbimislaen ehk tagatiseta väikelaen.

Kiirus - sularahas saab kiirlaenu kätte üle eesti vaid loetud tundide jooksul, enamasti lähimast postkontorist. Laenu võtmisel peaksid esmalt mõtlema, kas laenusumma eesmärk õigustab end ära ka pikemas perspektiivis

Märkused