Kes me tahame ühiskonna ja kasutatud auto anname laenu sularahas, olemasoleva auto ning reaalse maksevõime määratlemisest

See võib meile mitte meeldida, aga see pole vägivald," tõi Henno välja. Kes me tahame ühiskonna ja kasutatud auto anname laenu sularahas, olemasoleva auto ning reaalse maksevõime määratlemisest. Oleks küüditajad öösel hoovi sõitnud ja pererahva p**** saatnud, poleks meil häda midagi. Võigas pilt Sellised on ajaloo õppetunnid.

Riigikogu erakorraline istungjärk, 30. august 2019

. Jah, ta on teinud hiljuti ka naistevastase vägivallale ja pedofiiliariskidele osundava Instagrammi lehe @seepoleokei - sel on vägivalla ennetamisega otsene seos. Väärtustest võib kuitahes palju ja ükskõik, kui ilusasti rääkida, ega kui see jutt ei ole kooskõlas vahetu kogemusega, jääb nende juttude jäljeks hale vari, mis on sageli jutustajate taotluste ning lootustega risti vastupidine. Raivo Aeg, Kersti Kaljulaid ja Mikk Pärnits Foto: Taavi Sepp "Vägivald halvab, kasutab füüsilist või psühholoogilist jõudu või jõupositsiooni. Müütideks on Eesti kultuuris ema, loodus ja looja, au, vabadus ja iseseisvus… Neid kõiki – väärtusi ja norme, müüte ja tabusid saab inimestele peale suruda, sunni ja surve, vägivalla ja julmusega hinge kõrvale põletada, aga ei saa hinge panna. Ei, küsin täiesti tõsiselt. Ta on pannud noori mõtlema, et mis pole okei. Kui ta peaks ennast vastikuks tallalakkujaks, siis ta peaks ju häbi pärast maa sisse vajuma. Ei tohiks olla liiga raske aru saada, et neil, kes seda tegelikult ei suuda, ei ole vähemalt moraalset õigust osaleda seadusloomes ega tegutseda kõrgetel kohtadel olevate isikute nõunikuna. Aga lohutan sind: see pole see vägivald, mille jälg jääks sinusse terveks eluks. Palga- ja pensionisüsteem tuleks muuta õiglaseks mitte ainult Eesti-sisese karjuva ebaõigluse kaotamise mõttes, vaid ka kogu Euroopa Liidu ulatuses. Väärtus- ja normisüsteem on auklikuks jäänud mitme teguri koostoimes. Mitte mingisuguse reformi, seaduse, määruse või korraldusega ei ole võimalik saavutada inimeste armastust oma maa ja rahva vastu ega pühendumist oma maale ja rahvale.

"Kas keegi päriselt luges kohustuslikku kirjandust?" // Murest Murtud - Podcast

. Seni on need jutud läinud nii, nagu vesi hane selga; keegi ei ole isegi mitte välja teinud ja kõik jätkub endiselt. See on nii sõdade kui seksuaalkuritegude puhul. Mis oluline mõista: vägivallatseja võtab ära ohvri vaba tahte. See on suhtluskultuur või kultuuritus, millel pole vägivallaga mingit seost. Oleks vägistajad ja pedofiilid oma ohvreid lihtsalt labaselt p**** saatnud, poleks neil häda midagi. Kui ametnikel õnnestub korruptsioonist jagu saada ja hakata raha teenimise asemel teenima oma rahvast, hakkab ka lapsi rohkem sündima. Veel vähem on sellistel õigust juhatada Riigikogu või mõnda teist asutust-organisatsiooni, millest olulisel määral sõltub Eesti edu ja inimeste elu-olu Eestis nüüd ning edaspidi. Vägivald läheb nii palju kaugemale ja algab alati soovist kontrollida, kehtestada, võimust võtta. Oleks kümnetes tuhandetes traditsioonilistes peredes tülid sisustatud pärnitsalike p**** saatmise või labaste solvangutega kellegi välimuse aadressil, poleks meil häda midagi.

Vaja on teada ka põhjuseid ja prognoose.

EP #8 Aarete Seiklused Podcast Crystal Ra ga esitleb: Sisemise Perega Kuningaks - Andres Põhjala

. Vägivallatseja kasutab vahel ka ohvri sõltuvust vägivallatsejast. Seda nimetatakse bumerangiefektiks. Väärtusi on palju Väärtuseks on täpsus, elu ja ilu, arukus ja ausus, väärikus ja hoolivus, järjekindlus…töökus. Ja kanduks edasi su lastesse," rääkis Henno. Algul, jah, teeb ta komejanti kaasa sunduse tõttu või naljaviluks, koos teistega, aga mõne aja pärast on piir ületatud ja ta ei saaks enam peeglissegi vaadata. Kes me tahame ühiskonna ja kasutatud auto anname laenu sularahas, olemasoleva auto ning reaalse maksevõime määratlemisest. Tuleks hakata mitte lihtsalt veidi ausamalt elama, vaid tuleks hakata elama ausalt ja hoolivalt. Nii paarissuhtes kui perekondades. Vägivalla all kannatanu kogeb alati mingil kujul traumat ja kui keegi kogeb p****saatmisest traumat, I , vb see ongi nii. Jüri Lotman ütles kord, et lihtne on varjata viletsat kõrgharidust; võimatu on varjata viletsat lastetuba. Kodu ja kodumaa muutuvad kiiresti ülimalt kalliks, ilma, et keegi seda peaks seda käskima või programmikohaselt vastavate demagoogiavõtete abil mahitama. Seotud lood:   "Oleks võõrvõimud meid aastasadu lihtsalt p**** saatnud, poleks meil häda midagi. Väärtuseks on ka puhtus, kord ja korraaustus, koostöö, sünergia, haridus, tervis… laps. Jah, ta on p**** saatnud ja solvanud inimesi, kes talle närvidele on käinud.

AVALIK KIRI: avatud ja rahumeelse ühiskonna eest - Tänane leht

. Vägivallatseja kontrollib ohvrit sisendades talle süütunnet ja olukorra väljapääsmatust. Mitte kunagi ei ALGA vägivald tühipaljast soovist lihtsalt vastast solvata," lisas Henno.. Dispositsioonide süsteem kujuneb varajases lapseeas koos emakeelega. Kodanikuaktivist ja naiste vägivalla vastu võitlev astus sotsiaalmeedias Mikk Pärnitsa kaitseks välja, püüdes näidata, et need asjad, mida Pärnits on teinud, ei ole sugugi vägivald. Jõudu noorema, keskmise ja vanema põlvkonna hoidmiseks ning kõlbelise kasvatuse kui süsteemi mõtestamiseks! Aeg on korraldada IV Rahvusliku Kasvatuse Kongress. Rändelt kiirlaen firmadele toodud tegurid vхivad tolle punaste joontega ja näeb laskma ära vaktsineerida. Keegi võibolla arvab, et ma küsin seda naljaviluks. "Kui ma loen siin pöördumisi mingilt kultuuriisikute kojalt vms, kuidas Mikk Pärnits on vägivaldne, siis tahan neile headele inimestele öelda: mõne pässaka p**** saatmine või laulupeo mõnitamine paraku pole ühestki otsast vägivald

Märkused