Kui teile tundub, et saaksite väikest laenu osamakset igakuiselt siiski tasuda või, kui laenatav summa on väike, siis võite seda kaaluda

Ärge unustage seda ja ärge minge märkamata mööda kiusamisest, ärge jätke kaaslast abita õpiraskuste korral. Teised natuke ikka pelgasid ka - käest lahti lasta ja minna pole alati kõige kergem. Seotud lood:     Ärge hakake hülgepoega vette transportima. Seda tuleks teha olukorras, kui loom on linnalähedases tiheda käidavusega rannas, näiteks Pärnu rannas, Tallinnas Russalka juures või Pirita rannas. Kui te tunnete muret, et loom on haavatav kiskjatele, siis kurb tõdeda, kuid see on looduse paratamatus, mitte põhjus hüljest päästma asuda. Kui tundub, et kisub kiiva, siis paluge abi! Seda on raske teha, aga tegelikult tahab iga kooli iga õpetaja, et lastel oleks kõik hästi.

Puust ja punaseks. Kuidas käituda, kui näed rannas hüljest.

. Ärge laske neil tekkida! Üks kolmandik gümnasiste peab langetama kevadel tuleviku suhtes juba oluliselt täpsemad otsused. Kindlasti on tänaste kooliminejate hulgas ka neid, kellele suvevaheaja lõpp eriti kurb uudis tundus, sest varasemad õppeaastad pole kuigi kergelt kulgenud. Aga homme on juba julgem ja nii algab teie teekond tulevikku. Ei saa olla ükskõik, kui mõni klassikaaslane hakkab jääma maha, ükskõik mis põhjusel. Millegipärast on humanitaarteadmiste lünki hilisemas heas lihtsam täita kui reaalteadmiste lünki. "Paljudesse asjadesse ei peaks sekkuma sellepärast, et üks loom tundub armsam kui teine. Sellisesse tulevikku, mida te kõik koos ehitama hakkate siis, kui koolid käidud. Inimene tegi valiku – tahtis kaitsta seda, kes oli armsam," meenutab keskkonnainspektsiooni juht Olav Avarsalu.

Tugevamas ühiskonnas on kõigil koos toredam elu. Kui teile tundub, et saaksite väikest laenu osamakset igakuiselt siiski tasuda või, kui laenatav summa on väike, siis võite seda kaaluda. Mõned teist ei pannud ärevust hinges üldse tähele, sest nii põnev oli. Lemmikute vabalt randa jooksma laskmine on hüljestele äärmiselt suur oht. Delfi avaldab presidendi pöördumise täismahus: “Head uut kooliaastat! Tänane päev oli täis rõõmsat taaskohtumist, aga ka uudsust ja pisukest eneseületustki.

Kersti Kaljulaid: kui tundub, et kisub kiiva, siis paluge.

. klassi lõpus ei peagi teadma - mis tulevik toob, tasub hoida lahti hästi palju uksi. Teate, ma hoian teile pöialt, et tänavu läheks kõik hästi. Kui te siiski satute randa ja näete seal hüljest, siis ärge minge teda uudistama. Teie abi, see on mõistmine ja osavõtlikkus. Esiteks ja kõige olulisemalt: ärge minge hülgeid otsima! Ärge minge nende asukohti meelelahutuseks välja selgitama, neid toredate loodusfotode nimel pildistama ega nendega sõprust sobitama. Mida rohkem on neid, kes on saanud hea hariduse, seda tugevam on ühiskond siis, kui teist on saanud suured inimesed. Seotud lood:     Üks üheksandik me põhikooli lastest alustab aastat, mille jooksul tuleb oma tulevikuplaanides esimest korda elus tõsine selgus luua. Minge temast kaarega mööda ja jätkake oma teekonda. Erialavalik on tähtis samm, kuid võib-olla teeb valiku isegi lihtsamaks teadmine, et järgmisel sügisel ülikoolis algav viieaastane stuudium või kutseharidusele pühendatavad aastad on vaid haridustee esimese kolmandiku lõpp. Esimesel elukuul väldivad hülged vett. Vormistades krediidikontot saate te võtta laenu kuni 4000 eurot. Paljud huvitavad erialad eeldavad head reaalainete tundmist ning ka humanitaarklassi valides ei maksa edaspidi siiski teha panust lihtsa matemaatika riigieksamile. Ja palun ka kõiki teisi lapsi - kui teile tundub, et kellelgi on raske, pakkuge abi ja otsige abi. Mitte mingil juhul ärge asuge ise looma abistama, üles tõstma või autosse sooja viima - mullu lõpetas üks inimeste liigse hoolivuse tõttu Riia loomaaias, kuna teda polnud enam võimalik tagasi loodusse lasta. Kui teile tundub hülgepoega nähes, et ta on kurb ja abitu, siis üldjuhul see nii ei ole. Tõepoolest, meil on olnud ka üks juhtum, kus visati üks kaitsealune kakk vigaseks sellepärast, et kakul oli suus üks armas loomapoeg. Esimese klassi lapsed, te olite täna eriti tublid. Hülged püüavad rasketes oludes ellu jääda ja inimeste lähedus pole nende jaoks meelelahutus, vaid elu ja surma küsimus. Kui ema ei paista läheduses, jälgib ta ilmselt hülgekutsikat eemalt. Küll ülejäänu eest hoolitsevad juba õpetajad. Kui te jalutate oma koeraga rannalähedastes piirkondades, hoidke looma kindlasti rihma otsas. Kui teile tundub, et saaksite väikest laenu osamakset igakuiselt siiski tasuda või, kui laenatav summa on väike, siis võite seda kaaluda

Märkused