Laen või liising vms tulenevat

Laen või liising vms tulenevat. Kui otsustad liisida kasutatud auto, siis pööra tähelepanu liisingufirma seatud piirangutele, mis puudutavad auto vanust ning liisingu miinimumsummat.  Kapitalirent sobib siis, kui sa tahad pärast liisingu lõppemist saada auto omanikuks. Laen või liising vms tulenevat. Kui sõlmid jääkväärtusega liisingulepingu, siis ka sellest, kui suur on sõiduki jääkväärtus liisingu lõppedes. See aitab sul hinnata oma tegelikku võimet liisingumakseid tasuda.

Liising | Luminor

. Eraisikutele liisingut pakkuvaks ettevõtteks võib olla üksnes kas krediidiasutus ehk pank, tegevusloa alusel tegutsev krediidiandja või -vahendaja või erandi alusel tegutsev krediidiandja ehk panga tütarettevõte. Pikem liisinguperiood annab võimaluse tasuda sõiduki eest korraga väiksemate osade kaupa.

Kui liisinguperiood lõpeb ja sa oled kõik maksed korrektselt tasunud, saad auto omanikuks. Liisinguperioodi jooksul tasud igakuiste maksetena liisinguandjale kogu sõiduki maksumuse koos intressidega.

Liising | Minuraha

. Kasutusrendi puhul ostab liisinguandja sinu valitud auto ning annab selle sulle teatud perioodiks kasutada. Liisingut pakuvad lisaks pankadele ka teised äriühingud. Sobiva kuumakse leidmiseks peaksid teadma, kui suur on sinu igakuiste sissetulekute ja kohustuste suhe. Nii tuleb sul aga kokkuvõttes maksta rohkem intressi. See on tingimuste poolest sarnane kapitalirendiga. Kui ostad auto eraisikult või firmalt, kes pole käibemaksukohuslane, võid kasutada ka järelmaksu. Suurem sissemakse vähendab liisinguettevõtte riske, mistõttu võib liisingu intress olla sinu jaoks soodsam. Suurem sissemakse aitab vähendada ka igakuist liisingumakset. Selleks, et kuumaksed oleksid väiksemad, on võimalik jätta viimane osamakse suurem – teisisõnu on tegemist jääkväärtusega kapitalirendiga. Sina tasud igakuiseid liisingumakseid ning kui liisinguperiood lõpeb, võid masina tagastada. Laenu saamiseks ei ole vaja saajate kasutades õpilane laenud oma plärala tekkimist. Kasutusrent sobib siis, kui sul pole eesmärki saada pärast liisinguperioodi lõppemist auto omanikuks, vaid soovid näiteks liisida järgmise. Lisaks sellele on sul ka võimalik auto jääkväärtusega välja osta. Üldiselt on kapitalirendi puhul kuumakse veidi suurem kui kasutusrendi puhul. Liising on laen, mille puhul liisinguobjekt jääb raha laenajale lepingu tagatiseks

Märkused