Laenuintressid tõusevad hiilivalt

Väkised laenud. Vaadates Tallinna korteritehinguid selle aasta esimeses pooles on näha, kuidas ühe linnaosa tehingud ei näita mingit taastumise märki. „See, et Põhja-Tallinnas olid korterid tugevalt ülehinnatud, on aastaid turuosalistes segadust tekitanud. Kui pole raha, pole ka võimalik edasi ehitada ja halvemal juhul muutub unistus oma eramust õudusunenäoks – pole kuskil elada, aga osaliselt välja võetud laenu tuleb ikka tagasi maksta,“ sõnas ta. Kommertspangad ja ka Eesti Pank niisuguse väitega aga nõustuda ei taha või möönavad seda vaid osaliselt.«Mingeid märkimisväärseid muutusi me täheldada küll ei saa,» ütles Nordea panga juhatuse liige Andreas Laane.

Eluasemelaenu intressid | Maksu- ja Tolliamet

.

Panga kinnitusel pole nende intressid muutunud ja püsivad stabiilsed. Heitlikel aegadel on see aga topeltohtlik. Sooman meenutas, kuidas eelmise majanduskriisi ajal jäi põldude kaupa eramaju lihtsalt pooleli.. „Kinnisvarasektori jaoks tähendab selline lainetus, et tehinguid tehakse turul vähem, sest paljude inimeste usk on vankuma löönud. Laenuintressid tõusevad hiilivalt. Tarbijate kindlustunne on langenud viimase kaheksa aasta madalamasse punkti. Samas ei taastunud turg isal linnaosas ühtlaseltühtlaselt.Sooman märkis, et kuigi tehingute arv ei ole kriisieelse ajalga võrreldav, on siiski näha taastumist. Laenuintressid tõusevad hiilivalt.

Laenuintressid tõusevad hiilivalt - Tänane leht

. aasta suvi ongi erakordne oma polaarsete emotsioonide tõttu – on inimesi, kes usuvad, et hullem on möödas ja on inimesi, kes usuvad, et tõelised majandusprobleemid pole meieni veel jõudnudki,“ selgitas Sooman. „Põhjus oli lihtne – ostuhuvi vähenedes tegid hinnad jõnksu allapoole ja sellest piisas, et omanik jääks järgmisest laenuosast ilma

Märkused