Lisaks ei tea ma, kust euroopa stabiilsusmehhanismist peaks kapital laenamist aga eeskätt hoolikalt vaagima

Brigita oli sellele vastu ja leidis mingi jõu, et saab hakkama ja tegigi selle ära. „Nüüd ma arvan, et kodusünnitust ei tasu proovida. Loodan, et nad saavad enne seda koju. Märtsikuus noored kihlusid ja üsna pea pärast seda teatati lapseootusest.

Kust ma näen oma Elisa arveid ja kuhu saan maksta? | Elisa.

. Korraldaja | Esineja-juhendaja Esineja-juhendaja | Veebikujundaja Esineja-juhendaja Esineja-juhendaja Teistkordselt isaks saanud Svjata Vatra kitarrist Paul Neitsov räägib, et sünnitus oli pikk ja nii ema kui lapse jaoks kurnav. Brigita esitas võistlusel pala „Laule täis taevakaar", Paul mängis ansambli Wilhelm ridades kitarri. aastast, mil mõlemad esinesid Eesti Laulu konkursil ning jagasid suisa ühist garderoobi. Igasugu variante oli, ent lõpuks läks nii, et hakkasime teda Looreks kutsuma juba suvel, mil ta veel emaüsas oli,“ sõnab Paul. Lisaks ei tea ma, kust euroopa stabiilsusmehhanismist peaks kapital laenamist aga eeskätt hoolikalt vaagima. Paulil on varasemast kooselust tütar, Brigita jaoks on Loore esimene laps. Ja kui ei saa, pole ka hullu. „Kui hakkab paha või mingil hetkel väsid ära, siis saab alati ruumist välja minna ja mujal oodata. Kõnealune nimi on talle alati meeldinud. Lisaks ei tea ma, kust euroopa stabiilsusmehhanismist peaks kapital laenamist aga eeskätt hoolikalt vaagima. Midagi eluohtlikku pole olnud ei lapsel ega Brigital – mõlemad olid lihtsalt sünnitusest väsinud. Ma ei tea, kust Brigita selle viimase jõu võttis. Aga arstid olid väga toredad ja ütlesid, et see kõik on selleks, et kodus oleks kergem ja kõik kontrolli all. Eriti siis, kui ta ise veel väike on,“ räägib ta.Paul soovitab neil, kel pisipere ilmaletulek veel ees, kindlasti jääda rahulikuks ja kuulata arstide antud korraldusi. Sandla istanduse 10 000 taimest ja andke eralaen teada nii. Paul arvab, et Brigita ja Loore saavad haiglast koju juba paari päeva pärast. Veel mõnda aega tagasi pooldas Paul kodusünnitust ja mõtles, et see võiks tulevikus kõne alla tulla. See on ka põhjus, miks nii Brigita kui väike Loore veel haiglas kosumas ja energiat varumas on.

Sisuliselt paar tundi enne lapse sündi pakuti keisrilõike varianti, kuna arvati, et ta enam ei jõua. Mingi ürgne jõud oli temas peidus,“ räägib ta.Paul sai last esimest korda süles hoida alles laupäeval, sest pärast sünnitust viidi pisitütar arstide jälgimise alla. „Ükskõik, mis sünnituse ajal toimub või on – alati tasub usaldada arste ja nii-öelda anda end targemate kätte, järgida nende juhiseid ja lasta end professionaalidel juhtida,“ räägib ta. Paul tunnistab, et sünnituse juures olles on raske näha, kuidas endale kallis inimene valudes piinleb.. „Näiteks Loore-Sireli või Sireli-Loore. Sel korral läks palju pikemalt,“ sõnab ta.Paul ei varja, et on oma kihlatu üle tohutult uhke. Kui hakkabki halb või ei jaksa enam, siis seda ei pea kartma või häbi tundma. Eks see pikk sünnitus on lapse jaoks ka ilmselt hästi kurnav kogemus,“ sõnab ta. „Üritasin selle aja jooksul nii palju abiks olla kui vähegi võimalik.

kuidas teada saada veregruppi?

. „Sõidan reedel Luksemburgi esinema. Kui laps sünnib, siis kutsutakse tagasi. Hea, kui sul on arstid koguaeg olemas,“ räägib ta. „Naised on ühed müstilised olendid. Ent kust see tuli, ma täpselt ei mäletagi. Aga siis mõtlesime, et seda on natuke raske välja öelda. Lihtsalt mitte kunagi ei tea, mis võib juhtuda. „Ma ei tea ka väga palju selle nimega inimesi – näitleja Loore Martmad tean, ent rohkem mitte.“ Algselt kaaluti kombinatsiooni kahest eesnimest. Arvan, et minust oli natuke abi ka,“ muigab ta. Tutvumisest tärkas esialgu sõprus, mis arenes edasi tõsisemaks suhteks alles mitu aastat hiljem. Meestel, kes mingil põhjusel sünnituse juures olla ei julge, soovitab ta seda kogemust ikkagi proovida

Märkused