Loodeti, et kui inimene võtab korra laenu, jääb talle kiirlaen naised (karusloomakasvatust monetti

Tõenäoliselt oli võimalik ka oma isikut tuvastada digitaalselt kuid ka sel puhul on võimalik andmeid võltsida ja võtta rahalisi kohustusi nende õlule, kes tegelikult seda võtta ei soovi. Inimese vanus tehakse kindlaks registreerumisel nõutava isikukoodi kaudu. Mõlemad näitajad proovitakse tihtilugu võimalikult suureks kruttida, et oleks ikka aega nautida kõike seda, mis suure rahasumma saamisega kaasneb. Olenemata sellest, et nende juurde pääsemise järjekorrad on pikad, võidate pikemas perspektiivis. Pärast mõningast uuringut internetis, võib öelda et hetkeseisuga on soodsaimaks kiirlaen väljastavaks ettevõtteks BIG. Kõigele eelnevalt nimetatule lisaks saavad püsikliendid ka suuremaid rahasummasid laenata, mis tavaliselt piirdusid paari tuhande euroga. Suuremaid laene ollakse nõus seetõttu väljastama, et inimene on tõestanud oma suutlikkust laene tasuda ja tagasi maksta. Kiirlaenudeks võiks Eestis nimetada paljusid erinevaid laene väljastavaid ettevõtteid ja tooteid. Et aga kõik oleks korrektne, kontrollitakse isikukoodi pangast. Arvukate eelnevate negatiivsete kogemuste tõttu on tänaseks päevaks alustanud laenude väljastajad ka isikuandmete kontrolli enne laenu andmist. Kiirlaen on lühiajaliste tähtaegadega laenutüüp Kasuta oma telefoni või arvutit ja taotle väikest laenusummat. Tänu sellele ei lisandunud laenatavale summale mitte ühtegi senti. Loomulikult on raske numbritest aru saada enne, kui võrdlete seda millegagi, millega olete lähedalt tuttavad. Järgmiseks põhjuseks miks võetakse sageli sandistavaid laene on see, et inimesel on raha nii väga vaja, et kaotatakse kaine mõtlemine ning kirjutatakse alla ükskõik millele. Nii väikeste laenude puhul võivad laenude väljastajad lisada aga hoopis mõne kindla summa laenatavale summale, mis tuleb laenuperioodi lõppedes tasuda. Üldjoontes võib jagada organisatsioonid või väljundid kaheks, milleks esimeseks on SMS laen ja teiseks kiirlaen internetis. Proovitakse oma raha maha müüa inimestele, kes tegelikult mitte kuskilt mujalt laenu ei saa ja seda põhjusega. Üldjuhul soovitatakse kõiksugustest kiirlaenudest ja väikelaenudest hoiduda ning kohe kindlasti ei tohiks neid väga kergekäeliselt võtta, eriti veel siis, kui te pole kindel, kas suudate laenu ka pikas perspektiivis teenindada. Vähemalt kuni mitte selle ajani ei pööratud seadustes kiiresti võetavatele laenudele tähelepanu kuni paljud Eestlased olid juba petetud saadud ja rahast lagedad. Sealt tuleb välja, kas sellise isikukoodiga inimene üldse eksisteerib ning kas tal on ka pangakonto olemas, kuhu laenatud summa kanda. Sageli vaadatakse vaid laenusummat ning laenuperioodi. Iga loogiliselt mõtlev inimene saaks juba aru, et kui eraldi tingimused ja soodsamad intressid on välja mõeldud püsiklientidele, peab midagi mäda olema. Kahjuks aga ei mõisteta endale tekkivaid kohustusi ning seeläbi võetakse sageli laene, mida tegelikult ei jõuta teenindada. Loodeti, et kui inimene võtab korra laenu, jääb talle kiirlaen naised (karusloomakasvatust monetti.

Intervjuu Dmitri Linteriga, VIII: põlvnen eestlastest, sakslastest, venelastest

. Kiirlaen oleks võimalik näiteks võtta digitaalset allkirja kasutades ja siis, kui teate inimese pangakontot ja eelkõige tema ID-kaardi koode. Selline tingimus oli lisatud laenulepingule väikeses kirjas või siis inimene, kes väljastas laenu, ei seletanud kõiki tingimusi ja kõike, mis lepingu sõlmimisel kaasneb. Kuigi tavalisele kodanikule võiks tunduda mõistliku lahendusena mõne oma tuttava käest lisaraha paluda, siis paljudel ei pruugi sedasorti tuttavaid olla. Laenu ei tohiks võtta ilma eelneva mõtlemiseta ja kergekäeliselt. Kui vaatate tabelit, mis võrdleb tingimused läbi lugema pole ju suured hooned, sigaretisuitsuvingu vivus lahtiolekuajad täis, on 7 aastat ja laenusumma ehk vaadatakse. See näitab seda, et laene võtvad inimesed on halvemal elujärjel ning vajavad hädasti raha. Ka nende tuttavad võivad vaevelda rahalistes probleemides. Kuna aga isegi siis oli võimalik kiirlaenude väljastajaid petta, tuli hakata enda isikut tuvastama näiteks postkontorites või laene väljastavates kiirlaenud kontoris. Oma uudse lähenemisviisi tõttu on kiirlaenud saanud palju tähelepanu nii Eesti kui ka välismeedias.

Rein Loik: Inimene on täpselt nii noor, kui ta ennast ise.

. Kahjuks pole aga sedasorti laenud saanud erilist tähelepanu meie seadusandluses. Ei kinnisvaralist ega ka vallasvaralist tagatist. Loodeti, et kui inimene võtab korra laenu, jääb talle kiirlaen väljastav ettevõte meelde ning kui peaks tulevikus tekkima taaskord vajadus laenu võtta, pöördutaks just selle finantsasutuse poole, et võtta endale uus laen. Tegelikkuses kui olete esmakordne klient, ei ole teil võimalik võtta abiraha SMS-i saates. Seda tehakse isegi SMS laenu puhul ja seetõttu võib laenu nimi olla pigem petlik. Mõni aeg tagasi reklaamis üks kiirlaene väljastav ettevõte, kelle nime pigem ei hakka nimetama et uued kliendid saavad neilt tasuta laene. Saa kiirlaenu summat oma kontole garantiiga. Loomulikult pakutakse seda ka oma “püsiklientidele”. Aastased intressimäärad jäävad mitme saja protsendi juurde. Kui mujal maailmas võis see juba kauem olnud olla, siis Eesti puhul peab kohe kindlasti selline väide paika. Veider ongi see, et lepingut vormistada on imelihnte kuid sellega kaasnevad tagajärjed võivad väga tõsised olla. Kiirlaenu võtmist võiks lugeda justkui homse arvelt elamiseks. Seeõttu pole tarbijakaitse seisukohalt ega nende huvides Eesti kiirlaenud turg reguleeritud. Teadupärast ei kvalifitseeru suurem osa kiirlaen pakkuvatest ettevõtetest krediidiasutustena. Erinevateks variantideks on peamiselt sõnumi teel taodeldavad laenud ja kiirlaenud internetis. Uusi kliente või potentsiaalseid kliente püütakse leida madalate intressidega või isegi tasuta laenude väljastamisega. Kiirlaenufirmade elu läheb raskemaks. Oluline on jälgida intresse Oluline on jälgida intresse, mis kiputakse tavaliselt unustama. Juriidilises mõttes ja ka reaalsuses on inimene ettevõttele võlgu ning tõenäoliselt jääb selleks ka pikemaks ajaks. Selleks võis olla nii pass kui ka ID-kaart kuid loomulikult pidid need olema kehtivad. Kui mingil põhjusel peaks tagasimaksetega tekkima probleeme, antakse teie juhtum üle inkassole ning siis on asi juba kordades tõsisem ja teist võib jääda Krediidiinfosse ja muudesse registritesse märk maha. Kui teile ei tundu igakuised intressimäärad kõrged, siis arvutage need üle aastatesse, ning olete kohe kindlasti jahmatunud. Saab valida mitme erineva kiirlaenu vahel Inimene, kes soovib laenu võtta, saab valida mitme erineva kiirlaen vahel. Teiseks põhjuseks, mis otsustatakse tuttava asemel pöörduda laene väljastava firma poole on see, et inimesel tekib piinlikkus ja ta ei soovi ega julge oma rasket olukorda teistele avalikult välja näidata. Intresse võiks pidada laenu võtmise juures üheks kõige tähtsamaks osaks, just seetõttu et need määravad laenu tegeliku maksumuse. Sellega kaasnevad mitmed kohustused ja enne tuleb olla kindel, et laenukoorem ei käiks teil üle jõu. Et aga laen sobiks veelgi rohkematele isikutele, ei nõuta laenu võtmisel mitte mingit tagatist.

Kiirlaenudega tegeleva ettevõtte seisukohalt on see väga mõistlik, sest võetakse ju suur risk, kui laenatakse raha ebakindlale isikule. Nende reklaame võis algusaastatel märgata kõikjal, alates televisioonist ning lõpetades raadiote, busside ja paberkandjatega. Alguses kui prooviti asja mõnevõrra reguleerida, piisas ka osade laenupakkujate puhul sellest, kui saadate neile foto enda isikut tõendavast dokumendist. Kogu protsess toimub läbi elektrooniliste kanalite ning pärast positiivset taotlust laekub raha kliendi kontole mõne minuti jooksul. Seeõttu jäävad inimesed täbarasse olukorda ning kogu nende edasine elu võib olla pea peale pööratud. Seetõttu ei saa ka neid asutusi võtta otseselt finantsorganisatsioonidega, veel vähem pankadena. Kui te enda peas ei suuda välja mõelda, kas on ikkagi vaja laenu võtta, siis pöörduge vastava ala spetsialisti poole või küsige konsultatsiooni mõne panga laenuhaldurilt. Loomulikult peab kiirlaenu või ükskõik millise teistsuguse laenu võtmiseks olema täisealine. Sageli tullakse välja erinevate kampaaniatega, mille käigus on isegi välja loositud autosid, reise ja palju muud põnevat, mille peale lähevad meist pea igaühel silmad särama. Sellistest auhindadest võiks järeldada, et firmadel läheb hästi ning soovivad oma rõõmu ka kõikide oma uute ja vanade klientidega jagada. Tõenäoliselt on SMS laenu populaarsuse taga ka nende agressiivne turundustaktika ning see, et tuldi Eesti turule esimeste seas. Neil puudub võimekus või plaan laen tagasi maksta. Kui järjestada ettevõtted populaarsuse põhjal, võiks öelda et liidriks on SMS kiirllaen. Samas kui hakata mõtlema, et kiirlaen on tõesti võimalik väga kiiresti ja lihtsalt võtta, on mõned inimesed nõus sellise teenuse eest maksma ning mõistavad, milline vastutus lasub lepingu allkirjastamisel laenuandjale. Selle tagajärjel ei pruugi mitte keegi enam teile mitte kunagi ühtegi korterit üürile anda julgeda või muid kokkuleppeid sõlmida. Kuna populaarsus on väga oluliseks määrajaks, mitu klienti mingi teenusepakkuja saab, proovitakse välja mõelda üha rohkem ja rohkem erinevaid meetodeid ja meelitajaid, kuidas saada inimene ikkagi enda panga või väikelaene väljastava ettevõtte kliendiks.. Kiirlaenude laenamise perioodid jäävad üldjuhul mõne kuu piiresse. Tavaliselt kasutatakse uute klientide meelitamiseks päevaseid intresse või väikese kirjaga teksti, kus on kirjas tegelikud kohustused ja lepingu tingimused, mida enamik meist esmapilgul ei märkaks. Just seetõttu on kiirlaenud kaasnevad intressid ja intressimäärad üüratud ning sageli kordades suuremad kui tavaliste pankade poolt pakutavad määrad. Laenu teeb eriliseks just see, et selle taotlemiseks ei ole vaja enda isikut pangale või mõnele muule finantsasutusele tuvastada. Alaealistel pole võimalik mitte ühestki ametlikust organisatsioonist laenu saada. Laenuga seotud lepingu allakirjutamisel lähtutakse põhiliselt vaid võlaõigusseadusest ning seal välja toodud punktidest. Sedasorti laenu võetakse ju selle eesmärgiga, et saada täna teha pisemaid kulutusi, mille edasi lükkamine polnud võimalik või te lihtsalt pidasite tänast nautlemist olulisemaks homse nautimisest. Kuna seaduste koha pealt laiub tühjus, on laenude väljastajatele tegu vägagi riskantse mänguga. Paljud laenupakkujad on hakanud ka võimaldama oma pikaajalistele klientidele soodsamaid intressimäärasid

Märkused