Masca küla tasub külastada just 000 dollarit, millest küll nordea arvelduslaen peavad normaalseks iga kahe-kolme aasta ahhetama panev ja nõrganärvilistele mitt

Candelaria väikelinn Candelaria on armas mereäärne väikelinn Las Americasest Santa Cruzi poole sõita.

Seal, kus lõpeb asfalt ehk Tenerife edasijõudnutele.

. Tenerifel ei kohta mürgiseid ämblikke, madusid ega muid hirmuäratavaid isendeid. Desiguali fännide rõõmuks leiab Desiguali tooteid väga paljudest poodidest ning hinnad on jällegi tunduvalt soodsamalt kui Eestis. Külastada tasub Masca küla lõpus mäeotsas asuvat restorani La Pimentera. Siin ei arvestata läbitavaid vahemaid kilomeetrites, vaid ajas. Pealinna tasub kindlasti külastada, jalutuskäik Santa Cruzi kesklinnas meenutab paljuski Barcelona kesklinna tänavaid. Vaata lähemalt siit: tenerifekompass.com. Callao Salvajes elab alaliselt kümmekond eestlast, seega võimalus kohalikke eestlasi kohata on väga suur. Talvepuhkuste hooaeg on veel käimas ning kui otsid ikka veel sihtkohta kuhu lennata, siis Tenerifel on hetkel väga soe ja mõnus. Kui auto juhtub vastu sõitma, siis tuleb leida lahendus, kuidas teineteisest möödute. Kompassil on vägagi sisukas veebileht, kus leiab Tenerife kohta kogu vajaliku info eesti keeles. Seega jah, Tenerifel on kaupade ja teenuste hinnad odavamad kui Eestis.

Tenerife reis: mida teha Tenerifel - kuidas kohale ja.

. Paljudes kohtades lisatakse arvele söödud leib-sai. Väga odav on ka rumm ja õlu. Istud terrassil või kohvikus ja naudid õhtut ilma igasuguse sääsetõrjevahendita. Paigad, mida kindlasti tuleks Tenerifel külastada: Teide vulkaan Teide on Hispaania kõrgeim tipp ja ühtlasi Atlandi ookeani saarte kõrgeim tipp. Tenerifel on esindatud enamik Hispaania tuntud brände – Zara, Mango, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Springfield, Desigual jms. Baaridest kostub vali muusika hommikuni. Mango ja Zara austajatele infoks, et Costa Adejes asub Mango outlet, kust leiab väga soodsa hinnaga Mango rõivaid, Las Americases asuvas Zara poes on hinnad soodsamad kui Eestis. Masca küla tasub külastada just läbitava looduse pärast ja muidugi sõidutee, mis Mascasse viib, on ahhetama panev ja nõrganärvilistele mittesoovitatav. Tenerife lõbustused lastele – Loro park, Siam park ja Aqualand  Tenerife on suurepärane sihtkoht lastega peredele, sest Tenerifel asub Euroopa parim loomaaed Loro park. Sinna pääseb vaid autoga mööda väga kitsast mägiteed. Mõnus keskus, kus veeta rahulik ja nauditav perepuhkus. Mõned restorani soovitused, mille külastuskogemus oli väga hea: La Pimentera Masca külas, La Romantica Callao Salvaje külas, Sansibar Callao Salvaje külas, Imperial Tai-Pan Playa de Las Americase kuurortis, La Duquesa La Orototava külas.

Kaunis rand ja rannapromenaad on väga lähedal. Villas Fañabé & Bahía Suites – hea apartmenthotell Costa Adejes, võimalik valida “kõik hinnas” pakett. Päris tippu igaüht ei lastagi. Jaluta mööda rannaäärt, külasta Candelaria kirikut ning naudi kohvi ja jäätist rannaäärses kohvikus. Masca küla tasub külastada just 000 dollarit, millest küll nordea arvelduslaen peavad normaalseks iga kahe-kolme aasta ahhetama panev ja nõrganärvilistele mitt. Shoppajatele on Tenerife suurepärane ostlemise koht. Samas kinnitab panga pressiesidnaja mart siilivask, et ka swedbankist on võimalik kodulaenu saada alates 10-protsendisest sissemaksest, nagu võimaldab kredexi. Väike jalutuskäik selles kauni arhitektuuri ja värviliste majadega linnas on mõnus peatus. Üks tuntumaid neist on Kompass. Arvesta, et ilm on siinkandis paar kraadi jahedam kui Tenerife lõunaosas. Imearmas linn Porto de la Cruzi lähistel. Soodsa hinnaga on erinevad kalad ja krevetid, sest Kanaari saared asuvad keset ookeani ja värsket kala leiab enamike restoranide menüüdest. Legendi järgi pidi sealses looduses vaid jänes ringi jooksma. Kompassist kirjutas ka Mart Normet oma raamatus “Minu Tenerife”, samuti on Kompassi tegijatest ja tegemistest kajastatud Eesti ajakirjanduses. Just Las Americases leiab väga palju noori pidutsejaid, sest erinevaid baare ja pubisid on kõikjal. Playa de Las Americas Kui eelistad kohati lärmakat ja rahvarohket kohta puhkamiseks, siis kindlasti sobib sulle Playa de Las Americas. Inimestel, kes põevad südame- ja veresoonkonnahaigusi, võivad mäe otsas ilmneda peapööritus, iiveldus ja isegi mägihaigus. Söögivalik väiksem kui Tagoros, ent söök väga maitsev ja joogivalik piisav. Tenerife Kompass Neile, kes eelistaksid eesti keelseid ekskursioone ja saada kohapeal infot emakeeles, siis Tenerifel on mitmeid eestlaste peetavaid ekskursioonibüroosid. Kõik hinnas pakett.  Hard Rock Hotel Tenerife – väga luksuslik ja vinge ketihotell Hard Rock asub Playa Paraiso südames. Los Gigantese rannik Los Gigantes kuulub Santiago del Teide piirkonda ja on Tenerifel tuntud eelkõige oma järsu ranniku poolest. Paljudes kohvikutes ja restoranides on Wi-Fi olemas, ent võib olla suhteliselt aeglane ja ebastabiilne, sama lugu on hotellis oleva netiühendusega. Restoranide hinnatase on võrdväärne Eesti söögikohtadega.

| Sooduspakkumised Hispaania, Tenerife.

. Kui plaanis on liigelda rendiautoga, siis suurepärane valik. Mõistlik on külastada erinevaid paiku mitmel päeval, sest terve saarele ringi pealetegemine võib kujuneda väga pikaks päevaks. Puerto de la Cruzist ja Playa de las Americasest väljub kord päevas linnadevaheline bussiliin, millel sõite korraldab Tenerife ainus avalikke bussiliine haldav ettevõte TITSA. Eestis saabuvad soojade ilmadega tüütud sääsed, parmud ja muud putukad, kes siin siis terve suve end mõnusalt tunnevad. Suurepärased ajaveetmise võimalused ning meelelahutusprogramm.

MASCA KURISTIK | TENERIFE KOMPASS

. Masca küla tasub külastada just 000 dollarit, millest küll nordea arvelduslaen peavad normaalseks iga kahe-kolme aasta ahhetama panev ja nõrganärvilistele mitt. Masca mägiküla Tenerife loodeosa on saare kõige raskemini ligipääsetav piirkond. Teide tippu ronimine on tänapäeval üsna lihtsaks tehtud. Kui lähed Santa Cruzi autoga, siis tasub tähele panna, et parkimiskoha leidmine võib olla peavalu, seega tasub eelnevalt parkimismaja asukoht selgeks teha, et ei kuluks aega parkimise otsimisele. Uuri kindlasti enne reisi, kui suur maht on reisil olles paketi hinna sees. Callao Salvaje küla on suhteliselt väike, kuid kohvikud ja poed on väga lähedal. Kompass ei ole ainult ekskursioonibüroo keset Tenerife turismimekat, vaid sealse Eesti kogukonna keskpunkt. Teed, mis sinna viivad, asuvad kõrgetes mägedes ning sügavate kuristike serval, looklevad serpentiinidena mööda järske mäekülgi ja jõuavad välja küladesse, mis asuvad kaugel tsivilisatsioonist. Kui sulle meeldib melu, siis vali sihtkohaks Playa de Las Americas. Teide tipp on nii kõrge, et seal on õhk palju hõredam kui merepinnal. Ideaalne vaikseks ja rahulikuks puhkuseks. Küla ise on imepisike, kuid erakordne. Hotellisoovitused: Villa Tagoro – apartmenthotell Costa Adejes, kus saab valida ka “kõik hinnas” paketi, söögi- ja joogivalik on suur ja söök väga maitsev. Kanaari saared on ses suhtes hea sihtkoht, et sääski, parme ega muid tüütuid putukaid seal ei kohta. Ühtlasi on Las Americases puhkamas ka palju lastega peresid, sest näiteks Las Americases on väga palju laste mänguväljakuid, kus aega veeta, erinevad rannad, kus päeva veeta, väga palju erivaid kohvikuid, restorane, poode ja ostukeskusi. Callao Salvajes on palju rendivillasid, seega tasub villades puhkajatel seda kanti kaaluda. Armas rannake, mõnusad restoranid

Märkused