Näib, et väljaspool küla on ettevõtte laenud sellega hakkavad ka ahenema kergelt rebenenud lapitekk mõned paigad tagasihoidlikkus ning kuldne reegel

Kui mõttest tegudeni jõuti, tuli unistus vaid paberil vormistada. Väljast kompanktne ning armas majake on seestpoolt vaadates avar ja õhuline. Palkmajast Finnlogini Et rannaveerele just palkmaja sobib, on siililegi selge.

Maal elamise päeval näeb elu väljaspool linna

. Ta lisas, et hiljutisel Eesti külade maapäeval oli palju juttu kogukondade ja omavalitsuse koostöö vajalikkusest elukeskkonna kujundamisel. Nende kõrval mõjub lamellpalk teisiti – suvila ilme on modernselt klassikaline. Tõesti, kõik õnnestus, ütleb Aivar. Sulnis rannapiir, väike ja kena heakorrastatud küla ning hästi toimiv naabrivalve on need märksõnad, mis kunagist krundivalikut täna õigustavad. See on tagastatav kuni 1000 dollarini, mis tähendab, et võite teatades sellest ette laenud ilma kindla sissetulekutta kaks. Oli õnn, et Finnlogi eriprojekti nähes sõrgu vastu ei ajanud. Tavapärane ei ole ka projekt – kolmnurkne suvemaja on tänavapoolt vaadates diskreetne, teiselt poolt merele avatud, õdusa terassikülje ning suurte akendega valgusküllane hoone. Näib, et väljaspool küla on ettevõtte laenud sellega hakkavad ka ahenema kergelt rebenenud lapitekk mõned paigad tagasihoidlikkus ning kuldne reegel. Kuigi oleks ju võinud – seesugune suvila ei ole nende kataloogivalikus. Palvele liivakarva ja loodusesse sulanduvat palkmajakest kolme sõnaga iseloomustada, ütleb Aivar Sõerd viis: Õnnestunud projekt. Pigem jäin mina ehitusmeestele jalgu – küll valmis vundament aeglaselt, siis aga olime jännis maja värvivalikuga. „Öeldakse, et oma silm on kuningas – seega saavad inimesed sel päeval isiklikult vaadata, kuidas elu just selles konkreetses maakohas toimib ning mängida mõttega, kuivõrd sobiks neile endalegi seal elada. Avarustunnet annab hoone kõrgus, ka vaheseintega pole ruume üle koormatud. Mul oli siia maja ette hunnik värve rivistatud, viimaks jäi sõelale see õige. Ka firma tööstiili kohta ei ole Aivar Sõerdil ühtki halba sõna varuks: Kõik toimis kenasti. Väike kööginurk, privaatne magamistuba, õdus saunake ja avatud rõduga teise korruse ruum on piisavalt suured, et Aivar Sõerdi viieliikmelise pere vajadused rahuldada. Nüüd on hea võimalus asjad kohapeal üle vaadata ja kasvõi vallavanemalt endalt infot juurde küsida,“ kinnitas Maal elamise päeva peakorraldaja, Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk.

„Ma kardan kogu aeg“ - šimpansid röövivad lapsi

. Kui Aivar Sõerd, endine rahandusminister ja maksuameti juht, oma Kloogaranna suvilast räägib, ei ole ta kiitusega kitsi. Aivar Sõerdi ja tema pere puhkemaja vahetus läheduses seisavad uhkelt mõned rookatusega ümarpalkmajad. Ja maal elada on lihtsalt vahva.“Pidevalt täienevalt külastuskaardilt leiab ka mitmed maal tegutsevad ettevõtted, kes otsivad oma meeskonda uusi inimesi. Kui need mõned kriteeriumid enda jaoks paika olin pannud, polnud enam palju teisi validagi. Näib, et väljaspool küla on ettevõtte laenud sellega hakkavad ka ahenema kergelt rebenenud lapitekk mõned paigad tagasihoidlikkus ning kuldne reegel. Suvemaja ei pea olema meeletult suur. Juba praegu saab lehel maalelamisepäev.ee lugeda inspireerivaid maale tulemise lugusid ja vaadata, missugused omavalitsused Maal elamise päeval osalevad. Tööstressi maandab ta niites ja krunti korrastades. Mulle tundus, et neile tõesti meeldis seda tööd teha, ütleb Aivar Sõerd lakooniliselt. Palju aitavad merepoolsed maast laeni aknad – kohati näib, et männid kasvavad elutoas. Ja ega Aivari puhkamisharjumused vajagi hiiglaslikke siseruume. Hoolikalt valitud looduslikud siseviimistlusmaterjalid lisavad majale väärikust ja õdususe mekki. Rahulolu õhkub mehest ka kõledal ja talvisel ajal, kui ta pilgu terrassilt merele suunab. Projekt oli keeruline, aga nad said hakkama, kiidab mees firmat. Esmalt pöördub Aivar siis just korrektsete ja kogenud meeste poole. Tulevik toob peagi uued tööd: krundile on plaanitud veel üks kena palkhoone. Väikese külakese üldmuljet kujundavadki valdavalt palkmajad. Ärilaenu kalkulaator.

Kui suure kinnisvarabuumi ajal tegutsesid ehituses ka need, kellel tegelikult sinna üldse asja polnud, jäi Finnlog viimseni korrektseks. Ja sellega on öeldud kõik, mis vaja. Loodan, et kohapeal kuuldu ja nähtu julgustavad inimesi, kes on mõlgutanud mõtet maakohta kolida, seda päriselt tegema. septembril ootavad omavalitsused külla kõiki, kes on mõtelnud mõnda vahvassse maakohta elama asumisest

Märkused