Niimoodi tasutakse kõigepealt tagasi laenuandjale laenu intress ning vähendatakse ka laenu põhiosa

Kui rääkida kohalike maksude sisulisest eesmärgist, siis selle mõte ei tohiks ju kuidagi olla terve riigi maksustamine. Veesõiduki asukohaks loetakse veesõiduki omaniku rahvastikuregistrijärgne elu- või äriregistrisse kantud asukoht.Probleem, mis tekib seoses liisingfirmadega, on see, et tuleks teha samamoodi nagu autoderegistris, kus on välja toodud omanik ja vastutav kasutaja. Me oleme väga palju Tallinna volikogus teinud seaduste parandamise ettepanekuid, mille vajadus tuleneb elust enesest. Selleks, et see spiraal saaks toimida, on rahal oma kindel funktsioon. Tundub loogiline, et oleks pidanud hakkama pihta sellest otsast, et tegema seadused enne korda, siis oleks paadimaksu saanud kehtestada korrektselt ning oleks ära jäänud suur hulk segadust ja ka inimeste pahameelt linnavalitsuse suunal. Mis parata – need lükatakse kõik tagasi.

Majandusanalüütik: kõik ei saa olla Basiliod ja Alice’id.

. Kuid vaadake, võlg ei ole teiste oma, sest kõik ei saa olla Basiliod/Aliced, lõppkokkuvõttes maksavad „teiste" võla kinni meiesugused Pinocchiod, kes usuvad ilusaid lugusid, kuid ei mõista raha funktsiooni ja tekkemehhanismi. Eks aeglaselt venivas soojas, sumedas suveilmas setti, erinevaid mõtteid: häid, paremaid, mõistmatumaid, lootusrikkamaid ja vahel ka murelikke. Ma ei saa enam aru, kuskohalt raha tuleb või kuidas see tekib. Laenumajanduses pole midagi halba, vastupidi, see annab hea idee olemasolul laenuvõtjal oma eduvõimalusi mitmekordistada. Lihtsal arveametnikul ajab selline võtame-anname-lisa juhtme kokku. Oleks päramine aeg saada mehhanismidest õigesti aru, kohanduda uue tundmatu olukorraga, saavutades sellega konkurentsieelise. Seda muudkui voolab ja voolab. Tallinna poolt kehtestatud paadimaksu järgi on see aga seotud paadi omaniku, mitte paadi asukohaga. Täna see enam toimiv seadus ei ole. Elu on nagu selle koha peal kinni kiilunud muinasjutufilm, kus naiivoptimist , Kass Basilio ja Rebane Alice „äri ajavad". Ma olen korduvalt tähelepanu juhtinud sellele, et kohalike maksude seadus on vigane ja seda tuleks parandada. Elame laenumajanduse ajastul.

Me maksame ka kõik kriisikulud. Turul, konkureerides klientide pärast, arendades üha paramaid tooteid ja teenuseid. Samas keskpankade „loodud" triljoneid usume meelsasti. Just seepärast peavad kriisiaegsed laenud settima mitte lihtsalt kellegi aitamisse, vaid prioriteetselt sinna kus see suudab kriisijärgselt kasu tekitada nii ühiskonnale tervikuna, kui maksuvara tõusuks. Niimoodi tasutakse kõigepealt tagasi laenuandjale laenu intress ning vähendatakse ka laenu põhiosa. Seadus peaks olema eluga kooskõlas ja täpsem. Järgneb intervjuu Taavi Aasaga: Juristid on viidanud, et paadimaksu määramisel peab see vastavalt kohalike maksude seadusele lähtuma paadi asukohast. Liisingfirmadel tekkis olukord, kus nad tõlgendasid seda niimoodi, et nad on maksukohuslased ja seaduse mõttes seda saab niimoodi tõlgendada, selline tõlgendus ei ole välistatud. Mul on kahju, et seadust ei ole muudetud. Võtan laenu valga maakond. Niimoodi tasutakse kõigepealt tagasi laenuandjale laenu intress ning vähendatakse ka laenu põhiosa. Laenutaotluse vastuse saad koheselt. Aga täna tuleb paraku nentida seda, et see seadus ei toimi ja seetõttu tegime ka parandusettepanekud. Tegelikult oleks meie määruse kohta kriitikat teinud isikud pidanud ka ilma parandusettepanekuteta vaatama asja sisu ning koalitsioon ise oleks võinud selle parandamise ette võtta. Mida ma tahan veelkord rõhutada – on olemas kohalike maksude seadus ja too hetk, kui see vastu võeti, võib-olla sellel ajal oli ta toimiv. Vastavalt seadusele on tehtud ka Tallinna paadimaksu määrus.Me oleme teinud parandusettepaneku kohalike maksude seadusesse ja ma loodan, et ka meie fraktsioon riigikogus annab omapoolse parandusettepaneku, et registri ja ülevaatuse osa seadusest välja jätta. Jälle aeg laisalt rannas lebada. Kuid nüüd laisalt rannal lebades kiusab mind üks tüütu mõttepojuke - ma vist ei saa enam maailma, eriti rahamaailma, kulgemisest aru. Kuna nad on omanikud, siis nad ka maksavad. Kui Newtoni füüsika majandusalternatiivi järgi pidi kasumit teenima, et majandust arendada, siis tänapäevase laenumajanduse raames on põhiülesandeks muutunud vaid laenuteenindamise võimekus. Kuni kestavad loodusseadused, seni kukuvad õunad allapoole , mitte vastupidi, samadel alustel toimib turg. Eh, isegi Pinoccio - va puupea - sai lõpuks aru, et ta on tüssata saanud, raha ei kasva maast, vaid raha „kasvatamine" käib hoopis teistmoodi. Kõik meie enda ja ka „teiste" võlad settivad kaupade ja teenuste hindadesse ja maksudesse. Aga see põhiline ringlust liikvel hoidev ja turgu toitev energialaks - eraalgatus, võistlus, pürgimus tähtede poole.

Terminid ja mõisted -

. Eraalgatus just niimoodi toimibki. See on spiraalne liikumine kõrgemale tasemele. Ütlesite, et kohalike maksude seadus ei ole täna enam toimiv. Meile on pidevalt öeldud, et miks me ei rakenda kohalikke makse, milleks meile on võimalused seadustega antud. Kõik eksivad praegu, võidab see, kes esimesena ei eksi, kirjutab majandusanalüütik Peeter Tammistu.. Jah, paraku on see pahameel tulnud meie suunal, aga oleks pidanud minema riigi suunal. Nüüd on maailma nihkunud selliseks, et võlg on „teiste" oma. Kena suveaeg on kätte jõudnud. Eriti pentsikuks on kujunenud riikide suhe rahaga ehk siis nende suhe rahaga, kes on kutsutud ja seatud raha väärtust/stabiilsust hoidma. Eh, mitte ainult ei usu, vaid ka kasutame. Aga see tuleneb tänasest olukorrast, kus omanikud ehk liisingfirmad formaalselt asuvad Tallinna linna territooriumil. See on nagu küülikuga kübaratrikk, kuid küüliku „loomist" kübaras me ei usu

Märkused