Nüüd oletame, et sinu laenu intressi arvestatakse laenusummalt

käsk, mis on nüüd ka ligipääsetav - pilt. Kuid Sinu kõvaketta C: partitsioon ei ole kuigi suur ja tema vaba kettaruum hakkab varsti otsa saama ning kui Sa lood temasse veel VHD, siis muutub probleem veelgi tõsisemaks. Kõik see ei ole hea, sest Sa kaotad sellega oma UEFI kasulikud vahendid. Kõigepealt teed oma C: partitsiooni suuremaks, kusjuures jätad vajalikus mahus vaba kettaruumi veel alles ja seejärel lood sinna allesjäetud ülejäänud vabasse ruumi uue partitsiooni ning selle sisse omakorda ühe või kaks loogilist ketast.

Viis nippi algajale: hummuse valmistamine kodus.

. - Toetab UEFI firmware draivereid ja rakendusi. Sellega laetakse üles ainult signeeritud ja valideeritud koodid ning pahavarale ei anta võimalust end alglaadimise ajal installeerida. Sa ei tarvitsenud oma kõvakettale neid lisapartisioone ise luua vaid Sa võisid omandada kompuutri, mille kõvakettale olid nad juba enne Sind loodud. Näiteks võrgukaardid, videokaardid, RAID kontrollerid, kõvakettad, flash draivid, SSD kettad ja helikaardid omavad samuti sisseehitatud firmwaret. Teine loodav uus loogiline kõvaketas jäetakse esialgu tühjaks ja alles hiljem otsustatakse seda et mida sinna sisse panna. Kõiki kettaoperatsioone saab teha kahel viisil: kas Command Prompt akna ja tema utiliidi abil või siis märksa lihtsama Disk Management snap-in graafilise kasutajaliidese kaudu. Oma BIOS'i saab ka uuendada ja juhul kui ta väljub rivist, siis saab teda ka asendada. Teiste firmade ja muude opsüsteemide puhul kontrollib UEFI juba antud firmade/tootjate sertifikaate.] Juhul kui avastatakse pahavara poolt asendatud vale , siis buutimist ei alustata. Traditsiooniline vana BIOS ei tee õige ja vale alglaadija vahel vahet ja lubab neil mõlematel tegutseda. Sa võid isegi eemaldada Microsofti sertifikaadi – eemaldada Microsofti sertifikaadi, lisada omaenda sertifikaadi ja kompuuter käivitab ainult selle bootloader'i, mille Sa ise signeerisid. Kuid mõned UEFI kompuutrid ei pakugi sellist võimalust või see buutimine toimub siis nii kiiresti, et Sa ei jõuagi näha ja vajutada seda õiget klahvi. - Ühildub ka vana BIOS'iga, st toetab ka BIOS'ist buutimist. Kui kasutaja avab nüüd oma akna, siis näeb ta järgmist pilti - pilt. Sa võid selle 'secure boot' vahendi täielikult välja lülitada või siis lisada sinna täiendavaid sertifikaate. Kui Sa oled selle partitsiooni kustutanud, siis saad Sa hakata oma C: partitsiooni selle vabanenud kettaruumi arvel laiendama. Kuid siin võib ka sinna alumisse lahtrisse tippida mingi muu väiksema numbri ja luua hiljem neid loogilisi kettaid veelgi juurde - kui valmis, klõpsa - pilt. Näiteks võib see kiri välja näha selline: "Press DEL to enter SETUP".

Blogi kirjutamine - millest ja kuidas? | 89 IT- JA.

.

Basic Input/Output System ehk System BIOS, ROM BIOS või PC BIOS mehhanismi akronüümiks ongi seesama BIOS. Ühesõnaga 'Secure Boot' hoiab ära "mitteautoriseeritud" operatsioonisüsteemidel ja tarkvaral laadida end üles kompuutri startimise protsessi ajal. Kontrolli seda et kas Sinu kompuuter toetab uuemat UEFI või siis vana BIOS'i: - Vajuta klahvikombinatsiooni, sisesta Run dialoogiaknasse käsk ja vajuta ENTER. Siin on see iga kasutaja enda otsustada, aga antud näite puhul luuakse sinna sisse kaks uut loogilist ketast, kusjuures ühesse neist tuuakse tagasi kõik ajutiselt USB välisele kõvakettale "evakueeritud" failid. Kui ta toetab aga uut UEFI firmware't, siis näed seal sõna. Sa võid teha oma sellesama Windowsi ümberinstalleerimise ja ta hakkab tööle isegi Sinult tootevõtit küsimata.Etteotsa Secure Boot ei ole Microsofti looming. See võib küll olla suurepärane asi, kuna see pakub tagasiühilduvust, aga see tekitab ka komplikatsioone. Aga näiteks IBM osade kompuutrite puhul tuleb kohe pärast kompuutri restarti või käivitamist vajutada klahvi ja seejärel saame ilmuvast menüüst valida oma alglaadimise seadme. aastat müüdud arvuti toetab samuti EFI-i, ehki enamik selliseid arvuteid käivitatakse vaikimisi BIOS režiimis. Nüüd oletame, et sinu laenu intressi arvestatakse laenusummalt. The selected disk is not of the GPT partition style", siis juhtub see seepärast, et Sinu kompuuter on buuditud UEFI režiimis, aga Sinu kõvaketas ei ole UEFI reziimi konfigureeritud.

Puust ja punaseks: intress laenujäägilt või laenusummalt.

. Näiteks kui Sa uuendad oma protsessorit või kõvaketast, siis võib juhtuda, et Sinu BIOS ei ühildu nendega, seega tuleb Sul teda uuendada/värskendada. Ta teeb jälle oma kettal paremklõpsu, et valida kontekstmenüüst käsku Extend Volume. Sa võid noolklahvidega valida näiteks menüüpunkte ja klahvi abil saad siis siseneda antud menüüpunkti aknasse. Seda nime võid hiljem igal ajal ka muuta kuid ole sellega ettevaatlik, sest kui Sa muudad hiljem mingi ketta nime või tema kettatähist, siis kaotavad kõik sinu olemasolevad kiirkorraldused antud kettale ligipääsu. Windows RT ei ole kompuutri operatsioonisüsteem. Uues aknas vali oma loodavale kettale tema kettatähis ja siin peab olema siis tähelepanelik kui Sa viisid varem oma andmed näiteks USB välisele kõvakettale ja tahad neid uuesti tagasi tuua. Need menüüd/käsud ja klahvid olenevad Sinu emaplaadi BIOS tootjafirmast ja BIOS Setup versioonist aga üldpõhimõte jääb ikkagi samaks! Alati tuuakse ära see info, et milliseid klahve ja milleks neid tuleb kasutada. Seega kasuta parem selleks väikest tasuta kiiret portatiivset Rufus utiliiti, mis ei vaja installeerimist ja millega saab luua buutiva USB mälupulga Windowsi jaoks. Neid BIOS'ide tootjaid on mitmesuguseid kuid kõige levinumad on praegu firma Ami poolt toodetavad oma versioonidega ja firma Award/Phoenix oma versioonidega. Kui Sa vaatad siin üle-üleeelmist pilti, siis näed Sa, et seda unallocated ruumi oli antud kasutajal kokku 'i. Osadel kompuutritel saab BIOS'i siseneda mingi funktsiooniklahvi abil, näiteks , jne. Kui Sa veel mäletad, siis antud juhises viis kasutaja oma loogiliselt kettalt, mille nimeks oli Backup_Movies, kõik andmed üle USB välisele kõvakettale ja seejärel kustutas ta selle G: ketta [õigemini ketta], et saaks laiendada C: partitsiooni. Ühte lisajaotust võid lisaks muule kasutada ka varukoopiate hoidmiseks juhul kui Sul ei ole välist USB kõvaketast ja Sa ei viitsi oma varukoopiaid DVD plaatidele põletada. otsib kettalt üles ja laadib operatsioonisüsteemi tuuma ning annab juhtimise operatsioonisüsteemile üle. Lõpuks tood oma ajutiselt mujaleviidud failid tagasi oma kompuutri kõvakettale ja just nendesse värskeltloodud loogilistesse ketastesse. UEFI mehhanism kontrollib boot loader'it juba enne tema käivitumist veendumaks selles et on Microsofti poolt signeeritud. on võimas modulaarne alglaadur, mis sarnaneb rohkem opsüsteemile kui alglaadurile ja ta võib laadida kümneid erinevaid operatsioonisüsteeme. Toetatakse ka -põhiseid Windowsi kompuutreid. Meie kasutame siin selle lihtsama akna abi. Kui Sa alustad Windowsi installeerimist vales režiimis, siis see ebaõnnestub. Seejuures pühitakse Sinu kõvaketas täiesti puhtaks, vii oma vajalikud asjad näiteks välisele USB kõvakettale. Et seda vormindamist teha, tee järgmist: Vajuta Windowsi installeerimise ajal klahvikombinatsiooni, et avada Command Prompt akent.

Numeroloogia Kalkulaator - Leia oma Elutee number

. on uuem Windowsi jaoks, mis ilmus esimest korda Windows Vista ajal. Et kasutada seda BIOS-ühildumise režiimi, pead aga lülitama välja ka UEFI SecureBoot vahendi. Ta siirdab ajutiselt kõik vajalikud failid sealt üle oma USB välisele kõvakettale. Kui Sa käivitad oma kompuutri, siis algul laetakse just seesama BIOS ja alles pärast teda operatsioonisüsteem. Remondilaenu saate  kasutada mööbli ja kodumasinate ostuks, aga. Peale selle saab UEFI puhul kasutada rohkem buutimise variante, ta ei sõltu konkreetsest failisüsteemist ja ta omab head võrgus buutimise võimeid. Selliste seadmete firmware kindlustabki antud seadme töö ja juhtimise. Kõigepealt loome oma esimese loogilise ketta ja teeme selleks seal Unallocated osas hiire paremklõpsu ja valime käsu New Simple Volume. Üldiselt on nad aga üsna sarnased ja ka nendesse sisseminek on ka enam-vähem ühetaoline. Kui Sa sisened BIOS'i, siis saad seal muuta oma kompuutri seadeid ja likvideerida ka teatuid konflikte. See funktsioon raskendab teiste operatsioonisüstemide, näiteks Linuxi, installeerimist ja seega tuleb sel juhul see Secure Boot funktsioon eelnevalt välja lülitada. Ta teeb akna allosas sellel draivil paremklõpsu ja valib käsu Delete Volume. Siinses näites määras kasutaja juurdelisatava kettaruumi suuruseks MB'i ja seda seepärast, et ta tahab hiljem luua juurde kaks loogilist ketast ja ühte neist kasutada oma ajutiselt välisele kõvakettale viidud failide tagasitoomiseks. Vali õige režiim buutimise ajal ja tee selleks järgmist: - Käivita kompuuter või tee tema restart. Ta teeb sellel partitsioonil paremklõpsu ja valib käsu Delete Partition. See lubab Sul kasutada oma kompuutril ka UEFI firmware vahendeid - parem lahendus. Kui Sa käivitad oma kompuutri või teed tema ümberlaadimise, siis ilmub kohe algul kompuutri ekraani üla või allaossa kiri, mis lubab vajaduse korral siseneda BIOS Setup menüüsse. Kui on käivitatud, siis ta laadib enda konfiguratsiooni / andmebaasi sama partitisiooni failidest. Paljud tootjaid kasutavad oma EFI-dele viitamiseks terminit "BIOS", mi ei ole aga õige. Kuid on ka teisi klahve, millede abil me pääseme sinna BIOS seadistuste ekraani ja kus saame seejärel muuta oma alglaadimise seadet või teha seal midagi muud. Kuid nüüd tahab ta need ajutiselt mujaleviidud failid jälle tagasi tuua ja siin oleks soovitatav omistada ühele uuele loodavale loogilisele kettale seesama kettatähis, kust need andmed ajutiselt mujale viidi. Kui ilmub järgmine hoiatusaken, siis kliki - pilt. Ükskõik kas Sa hakkad Windowsi operatsioonisüsteemi kasutama või ei hakka, on igal kasutajal, kes ostab kompuutri, see 'Secure Boot' funktsioon vaikimisi sisse lülitatud. Antud näites tippis kasutaja siia oma G: ketta endise nime - Backup_Movies ja klõpsas Next: Ja ilmubki viimane aken, kus viruta jalaga nupule - pilt. BIOS firmware on kompuutrisse sisseehitatud ja ta ongi esimeseks tarkvaraks, mis käivitatakse siis kui Sa oma kompuutri sisse lülitad. Et teda avada, tee järgmist: Tee 'il paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk ; Avanevas Computer Management aknas klõpsa algul ja seejärel Disk Management. Dell kompuutrite puhul võib selleks funktsiooniklahviks olla. See erinevus võib näiteks Linuxi installeerimise meedia loomise oluliselt keerukamaks muuta, kuid sellel on vähe mõju arvuti igapäevasele tööle, kui kõik on seadistatud ja käivitatud. Sinu kompuutri EFI toe staatust võib vaadata BIOS / UEFI utiliidi alt, kus sellele viitavad EFI või UEFI kirjed. Kohe buutimise alguses vajuta klahvi, mis avab seadme buutimise menüü. Firmware on püsimälu, programmikoodi ja temas hoitavate andmete kombinatsioon. Märkus: Windows RT operatsioonisüsteem on Windowsi versioon, mis jookseb ainult -põhistes seadmetes, mitte aga traditsioonilistes kompuutrites. BIOS'se toodetakse mitmete firmade poolt aga kui Sul on vaja uuendada oma BIOS'i, siis tuleb Sul minna oma või siis Sinu tootjafirma kodulehele mitte aga BIOS'i enda tootjafirma kodulehele ja otsida sealt uusim BIOS versioon. Kui inimesed räägivad alglaadijatest ja alglaadimise ehk buutimise failidest, siis viitavad nad sageli sellele alglaadimisprotsessi viimasele kriitilisele etapile. Kuid nüüd tahab ta need ajutiselt mujaleviidud failid jälle tagasi tuua ja siin oleks soovitatav omistada ühele uuele loodavale loogilisele kettale peale tema endise kettatähise ka tema endine, kust need andmed ajutiselt mujale viidi. Kui Sa veel mäletad, siis antud juhises viis kasutaja oma loogiliselt kettalt kõik andmed üle USB välisele kõvakettale ja seejärel kustutas ta selle G: ketta, et saaks laiendada C: partitsiooni. Seejärel tuleb klikkida nupule - pilt. Kohe, kui Sinu kompuuter alustab alglaadimist, vajuta kiiresti seda DELETE klahvi. Need alglaadimise failid kettal teostavadki buutimise viimase osa. Seega võib Sinu uus kompuuter olla algul isegi ilma operatsioonisüsteemita kuid see BIOS peab olemas olema, sest ilma temata ei saa Sa oma kompuutrit käivitada. Kui valmis, siis teeb akna allosas sellel kettal paremklõpsu ja valib käsu Delete Volume. - Saab kasutada selliseid turvavahendeid näiteks nagu Secure Boot ja krüpteeritud kettaid. Kasutatakse UEFI firmware draivereid ja rakendusi. Kui Sa tahad nüüd installeerida Windowsi puhast koopiat oma UEFI kompuutrisse, siis vajad Sa failisüsteemiga UEFI buutivat USB mälupulka. … Disabling Secure be possible on ARM systems". Seega võid Sa oma masinasse installeerida ka KOLMANDATE OSAPOOLTE operatsioonisüsteeme, näiteks Linux'i mingi distrbutsiooni või FreeBSD. Aga teistes jaotustes hoia oma videosid, filme, allalaetud suuremaid faile, suuri pildikogusid jne. Ta on üks firmware tüüpidest, mida kasutakse IBM PC ühilduvate kompuutri buutimise ehk alglaadimise protsessis. Nagu eelpool sai juba mainitud, siis BIOS on just VANEMATE kompuutrite emaplaatide firmware spetsiifiline nimetus

Märkused