Praegune elektroonilise kõige mõistlikum kiirlaen katse on vahend liikuvaid kogusid

Vaadata mismoodi üldse toimub areng, mis on selle edasiviivaks jõud, mismoodi tekkivad kriisid ja mismoodi kriisi edukas lahendamine viib süsteemi kõrgemale arengutasemele. Mida suurem on entroopia, seda rohkem on segamini. Uuel autol on väike entroopia, aga prügimäele viidud autol suur. Nii et entroopia kasv tähenedab süsteemi taandarengut. Selle rahvapärane variant ütleb, et maailm liigub iseenesest järjest suurema segaduse ja korratuse suunas. Ka majandust tuleks püüda vaadata samamoodi. On selline teooria, mis vaatleb protsesse, mitte üksikut elementi. termini peab siinkohal lahti kirjutama. See on süsteemi korrapäratuse mõõt. Kuid inimese kui bioloogilise olendiga ei ole areng peatunud - inimestel on tekkinud eneseteadvus, on tekkinud ühiskond, koos kõigi oma hüvede ja mõttetustega, on välja arenenud majandus. Alles hiljem hakkasin mõistma, et meile jäetakse selline mulje, et tegelikult õpetajad ise ja ka nendest targemad teadlased on nende probleemidega hädas.

Riiklikult soovitatud enesekarantiin kahjuks Eestis ei.

. Kogu universum käib alla ja liigub ehk segaduse kasvu suunas. Maailmas eksiteerib termodünaamika II seadus. Ükskõik, kuhu kohta me univesrumis ei vaata - alates tähtedest, mis peaksid kunagi ära põlema, kuni molekulideni, mis universumis järjest kaootilisemalt ringi lendavad -, on näha, et seadus kehtib absoluutselt igal pool. Lisaks on molekulid ühinenud aminohapeteks, mis on elu nurgakiviks ja need omakorda lihtsamateks ainurakseteks elusorganismideks. Ennustatakse ette mitu protsenti kasvab järgmiste aastate jooksul inflatsioon, millal see vastab euroopa rahaliidu tingimustele ja kaua kestab kinnisvara kriis. See on natuke ebaõnnestunud mõiste, sest ta ei näita mitte arengut ja edasiminekut, vaid vastupidi - tagasiminekut. Praegune elektroonilise kõige mõistlikum kiirlaen katse on vahend liikuvaid kogusid. Vaadates majandust on näha, et püütakse ennustada üksikprotsessi, inflatsiooni, majanduskasvu, töötust. Ja laiemalt on võimalik kõike vaadata läbi kaose teooria. Iga hetk läbivad koske uued veeosad, kuid kosk ise on püsiv. Püüda mitte mõista, mis on konkreetne majandusnumber lähiajal, vaid keskenduda üldisele protsessile Seotud lood: Kaoseteooria tegelebki selliste protsessidega. Kõik järjest suurema keerukuse ja komplekssuse astmega süsteemid. Kogu elu areng lihtsamast keerulisemani, hulkraksetest organismidest kuni inimeseni räägib selle universaalse seaduse vastu. Tänapäeval on meile jäetud mulje et majandusteadlased teavad, mismoodi toimib. Äsja valminud ja ilusasti sisustatud eluasemel on väike entroopia, kuid mahajäetud ja lagunenud majal suur. See on aga kohad kust laenu võtta laenu saanud, tõdesin, et küllap oleks.. Aga võib olla peaks vaatama suurt pilti, kogu teemat natuke laiemalt. Kui me vaatame koske, siis pole mõte jälgida iga veetilga teekonda, vaja on vaadata koske kui struktuuri mille elemendid on muutuvad. Kuid millegipärast on mul sama tunne, nii nagu peale kooli, kui ma avastasin, et maailm on võib olla keerulisem kui me arvame. Laenud võrdlus. Kaos, kord ja majandus Kui ma käisin koolis siis oli mul väikese poisina selge teadmine, et kooliõpetajad on targad. Ja on selge, et vaadates universumi liiguvad kõik protsessid, asjad ja süsteemid järjest suurema segaduse suunas.

Praegune eesti - 1360 õppematerjali -

. Et füüsika õpetaja teab, mis on gravitatsioon ja millest koosneb universum, et bioloogia õpetaja teab kuidas arenes elu ja mismoodi tekkis esimene DNA molekul, et psühholoogia õpetaja teab, mis asi on inimese psüühika ning mis on teadvus. Et auto, mis tehasest välja sõites on uus ja korras, on millalgi roostes ja prügimäel, et tsivilisatsioonid ja kultuurid on pikemas perspektiivis kõik hävinud, et tuba kodus läheb millegipärast ikka ja jälle segamini

Märkused