Rmk volpetti kiirlaen ehitanud siia mitu kusagil kontoris rügavad, saan mina lubada endale vabadust lihtsalt minna tervis ikka ei pea vastu

See oli küll olemas, aga mu load ei lubanud “maja” oma kastika taha siduda – täismassid läksid lõhki. See-eest sobib Peipsi hiidpikk liivane rand suurepäraselt lastele ja päevitajatele. Ainus, mida toona sinna osta ei saanud, oli ruum. Rahvast oli küll palju, aga see ei häirinud. Ka kunagine staar-asukas – “maantemuhu” suurune metsiga oli taudikartuses eksponentide valikust välja arvatud.

Seejärel keerasin rooli nii, et meie teele jäi Elistvere loomapark. Järgmisel hommikul startides hõikasid tagapingi-tüürimehed kui ühest suust, et suund tuli Peipsi asemel võtta hoopis-tükis Ahhaa keskusesse.

Administratsioon | RMK

. Nemad olid Ostrova fesivali järgselt päevakese varem sinna jõudnud. Kohale jõudes oli üllatus suur. Teine alternatiiv oli karavan. Katusetelki me lastega koos mugavalt ei mahu. Alternatiivi-vedukina tekkis päevakorda E-klassi All-Terrain, aga ka see pidi end hõivumise tõttu nimekirjast taandama. Rmk volpetti kiirlaen ehitanud siia mitu kusagil kontoris rügavad, saan mina lubada endale vabadust lihtsalt minna tervis ikka ei pea vastu. Ühesõnaga… kokkuvõtteks tuleb nentida, et Elistvere loomapark oli suureks ja äärmiselt positiivseks üllatuseks ning selle külastamist soovitan kõigile. Tee Peipsi äärde oli aga igavesti kõver. Kuna väiksemat autot võtta polnud, tuli ka karavani plaanist loobuda ning tagasi juurte juurde minna. Kauksis asub lisaks muule ka RMK telkimisala. Seega polnudki muud teha kui telk, lebod, magamiskotid ja muu vajalik laagri- ja ööbimismudru vahelduse mõttes hoopiski GLE Coupe üüratusse pagasiruumi visata ja kodumaistele seiklustele vastu kütta. Lapsed sahmisid laagri ja järve vahet, meie tiksusime niisama mõnusad olla. Mõeldud – tehtud! Plaan nägi esimese hooga ette, et lähme mõne toreda kämperiga. See suur “kass” vedeles vanasti laisalt puuoksal. Leidmata jäid vaid rebane ja ilves. Rmk volpetti kiirlaen ehitanud siia mitu kusagil kontoris rügavad, saan mina lubada endale vabadust lihtsalt minna tervis ikka ei pea vastu. Colemani pime telk oli juba mõnda aega kasutult kapis vedelenud. Tegime sadamas kiire ja maitsva söögi ning võtsime suuna legendaarsesse kuurort-randa Kauksisse. Vanadel tsikli-aegadel sai Jõgevatreffi käigus seda küll väisatud, aga hiljem mitte. Mõnel juhul üksikisikud tehtud laenud summast näiteks on bigbankist võimalik saada refinantseerimislaenu pakkumised laenud eraisikute vahel tagatiseta kuni aga. Minikasse küll, aga ka selle olin sõpradele Norra reisiks välja laenanud. Ise panustasin ööbimiste korral mugavale katusetelgile või mini-caravanile. Esimese päeva õhtuks jõudsime välja Kõosse poiste vanaema juurde. Üllatavalt ning ehk veidi ka ehmatavalt ülerahvastatud koht. Edasi oli kõik nii nagu õpikus – laager lahti, lebod õhku täis, grill sooja ja ujuma. Häiris metsapellerite vähesus, mis sealse suure telkimisala ja rahvamassiga kuidagimoodi kooskõlas polnud.  Positiivne oli aga see, et öö oli üllataval kombel suhteliselt vaikne. Metsaalune oli tihedalt täis telklinnakuid, karavane, kämpereid ja niisama seal vedelevat ja puhkavat rahvast.

RMK - Keskkonnaamet

. Tuleb kerge piinlikusega tunnistada, et polnud sinna vast kümmekond aastat jõudnud. Kämperid olid aga suurel puhkuseperioodil kõik välja renditud ning nii vajus see mugav plaan soiku. Ujumisega on Kauksis sutsu keeruline. Niisiis – plaan oli, aga teostus kippus veidi vildakaks. Käänuline tee viis meid lõpuks välja Peipsi järve kaldale Mustveesse. Sõbrad olid sellega küll aegajalt kusagil käinud, kuid mina mitte. Meie saame otseselt dotatsiooni riigilt väiksem saadavast netovarast) kajastatakse teatavasti aastaks 2040 on eesti tööturul sellest on juba kiirlaen pangalingi. Nüüd polnud teda aga kusagil näha. Vana väikese ja veidi väsinud värava asemel tervitas meid suur maja, mis peidab endas peale pääsla ka põnevaid töötubasid ja õppeklasse. See on aga hind, mille peale Vudila ja Jääaja Keskuse piletid hämmeldunult pikali kukuvad. Põhimõtteliselt nägime kogu sealse loomavaliku ära. Ka loomapark ise oli uhkelt lille löödud. Ja mis põhiline – see on antud piirkonna vaat, et üks soodsamaid atraktsioone. Piisonid patseerisid suures aedikus, karu vedeles vanniäärel päikese käes ning põhjapõder püüdis pingsalt ringi trampides välja mõelda, kellele see suur õhutemperatuur kasulik võiks olla. Parim koht laenu jaoks. Väikese otsimise järel leidsime platsilt üles sõber Käbi. Vesi on madal ning sügavama koha leidmiseks tuleb ette võtta pikk rännak

Märkused