Seal on reastatud eesti laenuandjad ning nende tingimused (intressid, makseperioodid, tagastatav summa ja kõik muu oluline)

Eesti suuremate eksportööride tootlikkus kasvas.

. Hoidu kallite intresside maksmisest, sest hüpoteeklaenu üle eesti kõikjal asuvatele päeva jooksul, siis on võimalik. Narnia-vastaseid kirjanduslikke rünnakuid õhutas tugevalt asjaolu, et USA-s toetasid konservatiivsed usu- ja poliitikaringkonnad avalikult “Lõvi, Nõia ja riidekapi” filmiversiooni linastumist. Tubli annus tõtt on nendes väidetes kahtlemata. Nagu ikka selliste teravalt vastanduvate konfliktide puhul, on tõde kusagil vahepeal. Seal on reastatud eesti laenuandjad ning nende tingimused (intressid, makseperioodid, tagastatav summa ja kõik muu oluline. Lewisele heideti ette, et tema maailm ei ole kristlikult halastav ja andestav, vaid vastanduv ja võitlev. Selle ütleb ta välja ka “Koiduränduri teekonnas”, kus Edmund küsib Aslanilt: “Kas sa oled. Sel juhul poleks sari ilmselt ajaproovile vastu pidanud. Aga seal on mul teine nimi.

Kas Sinu majandustarkvara on nutitulevikuks valmis?

. Aslan vastab: “Olen tõepoolest.

Aastasadade pärast ees seisva vastasseisu lahendust näeb ta ainult võitluses. Just seepärast toodi teid Narniasse, et tundes mind siin pisut aega, võiksite õppida mind tundma paremini seal.”Nii räägib neljal evangeeliumil põhinev “Lõvi, Nõid ja riidekapp” reetmisest, surmast, ülestõusmisest ja lunastusest. Jah, paralleelid on on olemas, kuid samamoodi on need olemas sadades teistes raamatutes ja filmides. Heledanahaliste inimnarnialaste vastandamine tumedanahalistele kalormenidele pakkus suurepärase võimaluse siduda Narniat tänapäeva globaalsete konfliktidega. Ründajad jätsid samas kõrvale asjaolu, et kalormenid kummardavad mitut jumalt ja seega ei saa verejanulist Tashi kuidagi pidada Allahi võrdkujuks. “Imetegija õepoeg”, mille aluseks on osalt Moosese esimene raamat, kirjeldab maailma loomist ja räägib samuti ahvatlusest ja pattulangemisest. Muuseas, Tolkien ütles ise, et “Sõrmuste Isand” on religioosne ja katoliiklik raamat.“Narnia kroonikad” on sari, kust lugeja leiab seda, mida ta tahab või oskab leida, ja seda saab täiesti rahulikult lugeda kui fantaasia- ja seiklusteküllast muinaslugu.

Uncategorized | "SEAL, KUS ON LOOMING, EI OLE HULLUST.

. Konflikti erapooletult hinnates võib aga öelda, et mõlemad püüdsid oma poliitiliste veendumuste toetamiseks Lewist ja Narniat relvana kasutada. Sellest pole möödas veel seitset tundigi, kui juba Aslan räägib tulevasele kuningale vaenlastest, kes kindlasti tulema hakkavad

Märkused