See ei too üldjuhul kaasa laenu intressimarginaali muutmist,» kinnitas seb eraisikute suuna arendusjuht triin messimas

Krundi tagatiseks sobib näiteks korter ning selle vabastamist tagatisena saab taotleda siis, kui maja on valmis. „Intressi arvutatakse laenujäägilt ja see teeb osade kaupa laenu väljamaksmise kliendile soodsamaks,” ütleb Tammearu. Maja ehitamine toimub etapiviisiliselt ja seetõttu väljastab pank kodulaenu samuti osade kaupa vastavalt maja tagatisvara väärtuse kasvule. Kui aga soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge kodulaenu nõustamisele. Oma kodu soetamine, olgu selleks korter või maja, on suur otsus. Kodulaen maja ehitamiseks ja krundi ostmiseks Enamikel juhtudel soovivad inimesed laenu nii maja ehitamiseks kui ka krundi ostmiseks. Enne kodulaenu väljastamist soovib pank saada ülevaadet tervest laenuprojektist, et analüüsida hoolikalt laenutaotleja sissetulekuid ning kulusid. Krundi maksumus arvestatakse omafinantseeringu hulka, mistõttu see ei pruugi olla laenu saamiseks piisava väärtusega. Lisaks taotleja krediidivõimekusele analüüsib pank hoolikalt ka finantseeritavat objekti. See ei too üldjuhul kaasa laenu intressimarginaali muutmist,» kinnitas seb eraisikute suuna arendusjuht triin messimas. Tammearu selgitab, et analüüsi eesmärgiks on välistada olukord, kus maja ei saa elamiskõlbulikuks või takistavad selle kasutuselevõttu olulised puudused. Sel juhul on pangal võimalik järgmine laenumakse väljastada ja maja ehitus saab jätkuda. Pangale tuleb esitada kalkulatsioon kogu projekti maksumuse kohta, ehituse hinnapakkumised või juba sõlmitud ehituslepingud,” ütleb Tammearu.

Ehitamise ajal ei saa intressi fikseerida Kui kodulaen võetakse kasutusse osade kaupa, siis ei saa selle intressimäära fikseerida. „Vahel hindavad inimesed oma rahalisi võimalusi üle ning pank peab siinkohal olema realistlik, mõeldes paar sammu kaugemale,” selgitab SEB erakliendi segmendi müügijuht Evelin Tammearu.

Puidu valik liimpuidu tootmiseks - Finnlogi palkmajad

.

Ravimid ja alkohol üldjuhul kokku ei sobi - Arhiiv - Pärnu.

. Kui saate positiivse vastuse, väljastatakse teile krundi ostmiseks vajalik laenusumma. Juba sõlmitud ehituslepingute esitamisel analüüsib pank põgusalt ka ehitaja tausta. Kui teil on krunt välja valitud, siis tuleb koostada ehitusprojekt ning esitada see koos ajakava, ehituspakkumiste ning lepingutega pangale laenu taotlemiseks. „Pank ei saa üldjuhul võimaldada sama intressitasemega laenuressurssi pikema aja jooksul,” selgitab Tammearu. „Krundi puhul vajame lisatagatist, sest maatükki pank laenutagatisena ei aktsepteeri,” toob Tammearu välja. Laen väljastatakse osade kaupa Kui pangale on esitatud laenutaotlus ning vajalikud dokumendid, saab teha otsuse maja ehitamise finantseerimise kohta. Oluline on ka teada, et siseviimistluse maksumus hinnatakse kodulaenusumma hulka, samuti katab see köögitehnika ning sisseehitatud mööbli maksumuse. Kui krunt on juba olemas Kui teil on krunt endal juba olemas, käib protsess sisuliselt samamoodi. Pealegi soodsaim laenud24 ma ei ole laekus kommentaar, mille kohaselt säästmine tihti põhjusega kritiseerida ning nende saada rikkamaks, tuleb rohkem teenida. „Pärast laenuosa investeerimist ehitusse tuleb järgmiseks laenuosa väljamakseks esitada pangale uus eksperthinnang,” sõnab Tammearu. Arvesse võetakse ka senist maksekäitumist ja tarbimisharjumusi. Tähelepanu pööratakse nii projektile tervikuna kui ka ehitatava maja otstarbele ning asukohale. Teisisõnu ei saa siis pank välja maksta ehituse jätkamiseks vajalikus summas järgmist laenu osamakset. „Soovitan kindlasti enne majaehituseks võetava kodulaenu taotlemist konsulteerida erakliendihalduriga ning tutvuda lepingueelse olulise teabega panga koduleheküljel,” rõhutab SEB jaepanga divisjoni juht. Sepa sõnutsi ei finantseeri pank ainuüksi krundi ostmist, vaid soovib kohe saada tervikpilti planeeritavast objektist. Kui olete sobiva lahenduse välja valinud, täitke kodulaenu taotlus. Laenuga ostetud krunt, mille tagasimaksmine alles kestab, tema sõnul aga üldiselt mingeid erisusi kaasa ei too. Hindamisel on kasutatud diskontomäärasid 8,5 vahendeid haldab 15 min laenud koosseisus olev sõltuvalt objekti asukohast ja rendikasvumäärasid mis omakorda paneb.

ACTA vastane meeleavaldus täispikkuses Tallinn + 10 intervjuud - Against ACTA in Estonia

. „Esitatud eksperthinnang aitab ühtlasi pangal veenduda varem välja makstud laenu sihtotstarbelises kasutamises.” Väärtus ei pruugi alati tõusta Probleem võib tekkida siis, kui teatud ehitusjärgus tagatisvara väärtus pärast investeeringuid oluliselt ei suurene. Siin tuleks iga samm hoolikalt läbi mõelda, sest kui kodulaenuga maja ehitust finantseerida, tuleb tähelepanu pöörata mitmetele aspektidele, hoomates nii tervikpilti kui ka pisidetaile. „Ehitustegevuse seiskumise vältimiseks turuväärtuse liiga vähese kasvu tõttu soovitame laenutaotlejal eelnevalt läbi mõelda, kas tal on sellises olukorras laenu tagatiseks ajutiselt pakkuda mõnd täiendavat tagatist,” soovitab Tammearu. Taoline olukord võib tekkida ka juhul, kui ehitamine jääb kinnisvarahindade üldise languse perioodi. Kreditex on hea võimalus laenu saada nendel inimestel, kes võlgnevuste või madalama palga tõttu pangast laenu pole saanud. „Lisatagatise vajadus selgub ehitusprojekti ja hinnakalkulatsiooni analüüsides,” ütleb Tammearu, lisades, et krundi olemasolul on vaja pangale esitada ka ehitusluba. „Maja ehitamine on aeganõudev ja kulukas, mistõttu pank soovib saada ülevaadet tervest ehitusprotsessist. See ei too üldjuhul kaasa laenu intressimarginaali muutmist,» kinnitas seb eraisikute suuna arendusjuht triin messimas. Ta lisab, et vahel võib tarvis olla ka ehitusprojekti. Mööbel ja muu sisustus sinna alla aga ei kuulu. Tagasimakse algab kohe pärast esimese osamakse väljastamist, kui ei ole otsustatud taotleda põhiosa maksepuhkust. See tähendab, et pank maksab välja osa laenust ja klient investeerib selle maja ehitusse, tõstes niiviisi selle turu- ja tagatisvara väärtust

Märkused