See on ka üks põhjuseid, miks see laenuandja nii populaarseks on muutunud

Täna teie ees, sellisel üritusel, presidendi vastuvõtul roosiaias, on kõnelemas lihttööliste, eesti-vene segaperekonnast naisterahvas, on juba väikestviisi ime. Ka muud kõrvalnähud nagu kõhukrambid ja ärritatus mõjutavad une kvaliteeti. Austatud Kersti Kaljulaid, te jõudsite minust ette. Üks päev ärkasin riiki, kus sõna oli antud minust paarkümmend aastat vanemate majanduslikult kindlustatud ja end puhastverd eestlasteks pidavatele meesterahvastele. Esiteks, ära tule voodist välja ja proovi mõelda millelegi meeldivale. Stressil on väsimusele ka kaudne mõju – see paneb sind kergelt loobuma spordist ja tervislikust söömisest.Neist kahest ei tohiks aga kunagi loobuda, kui oled väsinud, sest nad annavad sulle vajalikke energialaenguid. Üks purk päevas on enamikele inimestele ohutu, kuid tea, et selle mõju kadudes kaob ka su energia. Pidev ärevustunne mõjub organismile halvasti – toimub pidev kõikumine erksuse ja väsimuse vahel. Vaadates vabariigi lapsena, vaadates tänast Eestit, on mul aga ometigi tunne, et suurelt unistamise ülemeelikust on võimaldatud vaid teatud osale siin elavast rahvast. Võta enne magamaminekut põletikuvastast rohtu, näiteks ibuprofeeni, ja püüa olla vähem ärritunud, et see su energiataset päeva jooksul ei vähendaks. Kasuta neid nippe, kui pead üleval olema ja uinakute tegemine pole võimalik. * Naudi tumedat šokolaadi. Kaks või kolm espressoannust lühikese aja jooksul annavad energialaengu, kuid sellele järgneb lõpuks ka langus. Aega, mida sa nendest tegevustest loobudes võidad, kasuta muusika kuulamiseks, jalutamiseks või lihtsalt olesklemiseks – ükskõik milleks, mis aitab sul rahulikult hingata ja voodisse mineku ajaks lõõgastuda. Neli tükki kõige rohkem ei mõju halvasti.

Kakumäe transiitliiklus ja Haabersti, droonivideo

. Seotud lood:     Sestap olen täna mina siin, esmalt vastamas Audre kunagisele üleskutsele, murdmas oma vaikust teadmisega, et mind võib oodata nii poliitiline tagakiusamine, nii tänaste kui tulevaste töölepingute ülesütlemised, aga ehk isegi kohtukutse. Ka need väikesed muutused võivad asja paremaks teha. Kui soovid arstilt retsepti, räägi talle teistest rohtudest, mida võtad, ära kombineeri neid alkoholiga ning ära kunagi võta neid rohkem, kui ette nähtud. Ja üks hetk ma leidsin ennast riigist, mille tänane koalitsioon tegeleb päevast-päeva muuhulgas naiste, noorte, vähemuste, välistudengite, võõrtööliste ja kohalike tööandjate alandamisega. Sinu punased verelibled ei suuda piisavalt kiiresti ja tõhusalt hapnikku liigutada ning sa tunned ennast pidevalt uimasena. Ära kunagi sega energiajooki alkoholiga. Muidugi pole võimalik lihtsalt töölt ära tulla või oma eraelu drastiliselt piirata. Ka hooajalised allergiad võivad sind letargiliseks muuta. Me kohtume teiega kõikjal, igal pool.

Tähelepanupuudusest pereliikme surmani: kuus põhjust, miks.

. Ja kui sa siis juba üleval oled, võtab su peas võimust ärevus ning raske on uuesti magama jääda – eriti kui oled kerge unega või su ümbrus sind segab. See ei lase sul rahulikult magada, ning just seetõttu võib sul “päevade” saabumise ajaks olla tekkinud unedefitsiit. Ühes espressos on sama palju kofeiini kui tavalises tassis kohvis. Drink või paar panevad sind end tundma uskumatult hästi, kuid alkohol on depressant, nii et põrumine saabub mõne aja pärast. Ja me kõik vist teame, mida erandid kipuvad kinnitama. Proovi vaid oma graafikut natuke kärpida, et sa ei peaks nii palju ühest kohast teise pendeldama. Oled terve päeva uimane, kuid õhtuti ei tule und. "Andsin juba aasta tagasi mõista, et hakkan ära väsima, ilmselt oma viga, et õigel ajal ei ole puhkust võtnud." Tulevikuplaane konkreetselt Roosileht veel ei avalikusta. Süüdlaseks võib olla probleem kilpnäärmetalitlusega. Umbes nädal enne menstruatsiooni langeb sinu kehas progesteroonitase. See hormoon annab sulle energiat ning teeb meeled erksaks, kui on vaja kriisist välja tulla. See on ka üks põhjuseid, miks see laenuandja nii populaarseks on muutunud. "Igasugused sõud on juba kokku lepitud edaspidiseks. Kui peaksid end leidma keset päeva lihtsalt voodis vedelemas või magamas kauem, kui sa tavaliselt öösel vajad, mine arsti juurde. Ära joo päevas rohkem kui kolm tassi kohvi, kokakoolat või teed ning tee seda alati enne kella nelja. Laenu taotlemisprotsess on kiire ning esmane pakkumine tuleb juba 1 minut peale laenutaotluse sisseandmist. Pika aja peale võib see sind väheliikuvaks muuta, see on aga seotud südamehaiguste ja diabeediga, isegi kui su kaal on normaalne. Kui sa päeva jooksul jagad oma aega töö, pere ja sõprade ning eesolevate kohustuste ja kohtamiste vahel, muutuvad su emotsioonid pidevalt, see aga mõjub tõelise energiaröövlina. Ehteid, raha ja muud kiirlaen tartus kraami tuleks ka kodus kiirlaenud sularahas kõrgeimal üldkogul. Saad asja parandada, kui hoiad energiataset stabiilsena. "Aga see ei tähenda, et kallid kuulajad, ma teid kuidagi maha jätan või teile selja pööran. Ära tee midagi sellist, mis su unetsükli sassi ajaks, nagu näiteks baarituur. "Üks põhjus on see, et ma tahtsin terve suve puhata ja siit edasi minu puhkus jätkub ikka tõusvas joones," loetles Roosileht. Tekib nõiaring, kus kofeiinisõltuvus hoiab sind pidevalt kas väga erksa või uimasena.Kui tarbid toitu, mis on kõrge suhkrusisaldusega ja süsivesikuterikas, on efekt sama. Seletamatu liigne uni võib olla märk depressioonist. Kui oled aga stressis pika perioodi vältel, toodab su keha kortisooli pidevalt ning see ei anna sulle võimalust kunagi lõõgastuda. Kolmas põhjus võib-olla on ka see koroonakriisi aeg, mis oli pingeline ja pingutust nõudev aeg." Lohutuseks teatas saatejuht, et plaani oma senisest elukutsest siiski täielikult loobuda ja kohtub fännidega ka tulevikus. Selles on rohkem kofeiini kui piimašokolaadis ning suhkrut, mis sulle’i annab.

Ohtlikud kurjategijad on kofeiinisisaldusega vedelikud nagu kohv, tee ja karastusjoogid. Isegi, kui see poleks olnud nali - nagu me täna teame, esimeseks ma enam ei saaks. Kui oled muutnud oma söömis-ja magamisharjumusi ning tegeled stressi vähendamisega, kuid tunned end ikka läbipõlenuna, võta ühendust oma arstiga ning lase ennast kontrollida. Selleks ajaks, kui hakkad teki alla pugema, oled mitmesuguste emotsioonide jääkidest nii täis tuubitud, et ei suuda lõdvestuda. See on tänapäeva nõudliku, kohati vihast häält tegeva naiste reaalsus. Unetus, millega kaasneb päevane väsimus, võib olla põhjustatud paljudest faktoritest, nagu näiteks halvad söömisharjumused või mõni diagnoosimata tervisehäda. Kui tass kohvi hommikuti muudab sind erksamaks, siis  mõne tunni pärast võid end taas tunda unisena. Ka alkohol mõjub sarnaselt. Aga sa saad sellele olukorrale vastu hakata. Ee annab sms-laene, siis tegelikkus on sellest päris kaugel. * Tee endale üks või kaks espresso-shot'i. Suurelt unistamist kipume seostama esmalt küll lapsepõlveeaga. Haarad muffini ning mõned tunnid hiljem on sinu veresuhkru tase langenud ja tekitab isu uue snäki järele. Ometigi - ei saa mitte vaiki olla. Oled “päevade” ajal täiesti kurnatud. Ka aneemia on üks võimalikke väsimuse põhjuseid. Veel hullem – alkohol vähendab ka sinu une kvaliteeti, nii et võid tõenäoliselt juba mõne tunni pärast üles ärgata. Aasta kolmandas kvartalis jäi keskmine eluasemelaenu jääk napilt alla 40 000 euro. Iga päev Eestimaa erinevates kohtades." Kurvaks Roosileht oma viimast päeva kindlasti ei pea. Luba endale, et loobud vähemalt ühest või kahest suhtlemist nõudvast üritusest nädalas ning ütle “ei” igapäevastele ebavajalikele ülesannetele. Vähenda võimalusi sarnasteks ülesärkamisteks samal viisil, nagu sa püüaksid vabaneda unetusest: tee kindlaks, et oled ikka tõesti väsinud, enne kui voodisse lähed, ja väldi kofeiini tarbimist pärast kella nelja pärastlõunal. Lõpuks hakkad siiski väsimust tundma ning saad tagasi magamistuppa minna. Ma leidsin end riigist, mille tänane koalitsioon juurutab jõuliselt arvamust, et vaba riik ja vabaks inimeseks olemine on võimalik vaid teatud mõtlemise, rahvuse, rassi, usutunnistuse ja seksuaalse sättumuse arvelt. Ootan publikuga kohtumist ka uute tegemist kaudu." Õhtulehe artiklit loe SIIT. Aga täiesti võimalik on liiga kaua voodis lamada. Tulemas on mitmeid üritusi, aga ainult need, mida väga teha tahan. Nendest võib kujuneda harjumus ning mõnede tablettide manustamisel on ilmnenud kahe nädala pärast kõrvalnäht, mida kutsutakse tagasilöögi unetuseks. Proovi piirduda kahe kokteiliga päeval, mil oled uimane, ning asenda suhkrurikkad ja valge jahu sisaldusega tooted täistera- ja valgurikaste toitudega

Märkused