See teeb ju nt ca siis on sellel laenu isiku tuvastamine id kaardiga tagajärjed

Ja päev hakkaski lõpupoole jõudma. Olgu cagliari tipptunniummikud, väikelinnade tänavatelabürindid neil olid parimad soodsad kodulaenud ning kinni ning noogutas talle julgustavalt.

Milline puder on siis see kõige kasulikum?

. Ja eks ta siis meelitas ka lausega, öeldes mulle: "kui keegi selle üldse ära teeb, siis oled see sina." Kuidas see vanasõna ütlebki "Kiida lolli ja küll ta teeb. Oh seda suminat ja omavahel arutlemist. Ühe hetkeimpulsi mõjul helistasin mesindusprogrammi projektijuhile Liinale. Seejärel läksime üle teemale, mis mesinikke alati huvitab. Aga ma loodan, et mul õnnestub Antut veel esinema kutsuda. Ja seejärel teema, mis tekitas seeniormesinikes ootusärevust. Mitmetel teemadel loengute/lektorite otsimine, kuid väga tähtis osa oli ka see, et päevakavasse mahuks pikad omavahelised "sumisemise" pausid.  Loodetavasti seda jätkus. Hopladii ja ettevalmistused algasid. Vajuta siia, et tunnustada. No aga kes siis ikka tahab anda rahastust neile, kel juba elutöö tehtud. Lubasin otsida rahastust, et kaetud saaks ruumi rent ja esinejad. Tore oli ka uusi tuttavaid saada. Päevakava sättisin selliselt, et kui juba kodust välja peab sõitma, siis ikka täispikaks päevaks. Andsin kiiresti sõnajärje üle meie tuntud veteran-mesinik Antu Rohtlale. Ehk siis rahalise toetuse ruumi rendiks ja lektorite tasustamiseks. Kahjuks meenutab see kleit ju herilast ka, aga eks lõppnägemine on siiski vaataja silmades. Küsimusi ja vastusi jätkus. Alustasin seda  videoslaididega "Võta aega."  Lõpu märksõnadeks saigi: võta aega. Aitäh kõigile lektoritele ja kõigile kohalolnuile! Hea oli kuulda  mesindusprogrammi projektijuhi sõnumit - tore päev, korraldame veel samasuguse päeva samale sihtgrupile.  Loomulikult. Kui hoiad ise, ei jaksa sa seda nii pikalt järjest teha, et oleks kahjustav, vaid see ongi trenniks. Mõtle enda tutvusringkond üle. See pretensioon sai külalismaja personalile  edastatud, kes lubasid hakata sellega tegelema. Ilmar on igapäevaselt arst, kuid aastaid ka mesinik ning ka mitmete raamatute autor.

Õunamahl, kes teeb ja kus teeb

. Kindlasti saavad nad selle ka lahendatud. naermiseks, nutmiseks, õppimiseks, puhkamiseks. Ja selleks on ju varroalest ning sellega toimetulek. Lõpetas täpselt ettenähtud ajal, sest järgmised ootasid ju järge.  Aitäh, Antu! Seejärel oli järg Eha Metsalliku käes. Aga kõik olid super-tublid!  Ruum oli liiga soe. Päeva lõpetuseks oli kavandatud minu enda sõnavõtt elukestvast õppest.

Tee seda, mida sa sisimas õigeks pead – see teeb sind.

. Kellele meeldis, kellele mitte. Mait on mesinike hulgas tuntud kui vapper ja täis elutahet mees. Eelviimaseks etteasteks oli Ilmar Särje ettekanne. Tervituskõne oli küll korraldaja esindajalt ehk siis minult endalt, mille tegin äärmiselt lühidalt. See teeb ju nt ca siis on sellel laenu isiku tuvastamine id kaardiga tagajärjed. Eesmärgiks oligi esinejate mitmekesisus. Apteeker-hobimesinik Astrid Oolberg rääkimas "Kondivalust" apiteraapia valguses. tema teemaks oli "Müüdid ja tegelikkus mesinduses".  Antu esitas selle väga-väga huvitavalt. Seejärel tuli kehakinnituse aeg. Küll aga on kahjulik toe najale istuma panemine, käimistoolid vms. Mul oli kahju, et unustasin diktofoni käivitamast ja Antult selleks ka eelnevalt luba küsimast. Päev läks ülimalt hästi korda. Aga kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Ikka maamehe moodi, supi ja praega ning tund aega omavahelist sumisemist.

Ja paljud mesinikud mäletavad mind sellega hoopis kuulsalt Leedu mesindusfestivalilt. Vanematele mesinikele on Eha tuntud ja teada ka tema otseütlemised. Juba kevadel pani üks Eesti tuntuimaid mesinikke Mai Endla mulle kõrva pisikese sumina, et võiks teha seenior-mesinikele teabepäeva. Zip ee laen, kuum pakkumine. Minul oli väga hea meel kohtuda väga paljude vanade tuttavatega ja tundus, et neil ka minuga. Peale lõunat jätkasime Mait Mardla meenutushetkedega. Pea kõigil on mingil eluperioodil probleeme seljaga. Asi ongi ajas- natuke aega võib olla nii söögitoolis, turvahällis, süles istuvana. Ja Antu kiituseks peab veel ütlema. Ajalugu ja kogemused on alati tähtsad. Seega -kui laps on selleks piisavalt tugev, ei näe probleemi. Aleksander Kilgi teemaks oli mesindus naabermaades - lähemal ja kaugemal. Ja jätkuvalt korraldan, nüüd juba maaelureiside nime all.  Kõik huvilised on neile oodatud, kui olukord ümbritsevas maailmas stabiliseerub. Liigne toonus/spastilisus on suht sage probleem, väike võimlemine/massaaz teeb asja korda. Lisaks teiste riikide mesindusstatistika ka juurde. Bumbo-istmesse, sülle… No ja ei käi seal küürakad lapsed ringi, täitsa normaalsed terved inimesed kasvavad. Tegelikult hakkas mulle see mõte meeldima. Loomulikult möödus see tund nagu kümme minutit. Väga täpne ajakavast kinnipidamine. Oma kogemusi jagas jällegi tuntud mesinik Vahur Talimaa. Hoolimata sellest, mida ta on pidanud viimastel aastatel läbi elama, on ta ikka võimaluse korral koos mesinikega

Märkused