Ta seadis sellele vastu nende lateksi, vatiini javõi naturaalsete volpetti kiirlaen suurde saali üle viima, muidu ei jää müramiseks ruumi, tõdes kiire laen sulas

Hiljem tulid mängu nurgaründajad Hanna Pajula ja samuti debütant Eva Liisa Kuivonen. Nemad: Ei saa olla! Siis raha ei saa. Raid suhtlesin politseiga veel mõnda aega e-kirja teel ja tuletas meelde, et ka politsei peab seadust täitma. Ta seadis sellele vastu nende lateksi, vatiini javõi naturaalsete volpetti kiirlaen suurde saali üle viima, muidu ei jää müramiseks ruumi, tõdes kiire laen sulas. Rahandusseaduse kohaselt ei pea Eesti Vabariigi kodanik olema ühegi panga klient ega omama arvet. «Suurem eesmärk on EM-valikmängudel hästi esineda ja nüüdne info aitab meil nendeks paremini valmistuda.» «B-koondis tegeleb samal ajal tehniliste detailidega ja mul on hea meel, et minu käsutuses nii suur hulk mängijaid. «Oli üsna selline esitus nagu ma eeldasin, et tuleb. Ja meil, nagu rahandusministeeriumi vastusest nähtub, kehtivad Eesti Vabariigis seadused, mis ütlevad, et inimene peab saama sularahas maksta, kui ta seda soovib.

Andres Raid võitleb üksiku rüütlina pangaorjuse vastu.

. Aga erandkorras anti pearaamatupidajale korraldus temalt siiski sularaha vastu võtta. Seal öeldi talle sama asja - ei saa nii.

Jaanus Saar - 2017 Transsubstantsiatsiooninovember (YouTube Surnud Kvaliteediga Versioon)

. Aga nüüd on linnavalitsuse neljandal korrusel üks tuba, kus on üks laud, kus võetakse sularaha vastu. Probleem, nagu selgus, on hoopis selles, et Eesti riigiasutused ei täida seadust.Sularaha - ebaharilik makseviisJuhtus nii, et Raid rikkus liikluseeskirju. See alles meie teekonna algus,» rääkis Micelli.Õlavigastuse tõttu hetkel liberona tegutsev  lisas: «Kolm kuud pole mänginud, selle kohta oli täitsa okei esitus, ma arvan," ütles tavapäraselt nurgaründaja positsioonil tegutsev mängija. Saan infot nii hetkevormi kohta, kui selle osas, kas naised minu taktikalistest nõudmistest ka mänguolukordades kinni suudavad pidada,» sõnas Micelli. Laen 6000 eurot. „Ehkki inimene maksab pangale suure osa oma palgast, on ta justkui õnnelik ka veel selle üle. Mõnedel hetkedel peame olema targemad ja tegema paremaid otsuseid. Nagu korralik kodanik, läks ta, trahvikviitung ja sajakroonised näpus, rahandusministeeriumisse. Töötukassas arenes tal umbes selline dialoog: Andres Raid: Mul ei ole ühtegi arvet üheski pangas. Ka kolmandas vaatuses oli platsil algkoosseis ja seegi kulges sarnaselt eelmisele - jäime kaotusseisu, ent suutsime tagasi tulla ja jätkus tasavägine mäng. Sai trahvi ja pidi seda maksma.. Seejärel, kui laen sobib, siis tuvasta end internetis ja allkirjasta ning laen väljastataksegi. Sellele järgnes Pajula serviäss. Seal arenes tal umbes järgnev dialoog: Andres Raid: Sooviks teile trahvi ära maksta, aga mul pole arvet ja soovin maksta sularahas. Raid läks siis politseisse. Hästi palju oli arusaamatusi, aga eks trenniolukord on üks ja mänguolukord teine. Serviga võib peaaegu rahule jääda, selles oleme edasi läinud,» kommenteeris juhendaja.«Enne mängu tundsin end hästi, oli tore kuulda esimest korda Eesti hümni ja kogeda positiivseid emotsioone. Nemad: Ei saa nii, minge selle juurde, kes teile trahvi määras. Üllatusi polnud, oli häid momente, oli vajakajäämisi, aga sain palju vajalikku infot. Kõik juriidilised ja füüsilised isikud on kohustatud arveldama Eesti Vabariigis kehtivas valuutas ehk Eest kroonides. Mingi hetkel oli Andres Raid kolm kuud töötu. Eesti alustas koosseisus Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Nette Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas ja libero Anu Ennok. „Õigupoolest oleks pidanud nendega kohtusse minema, aga tol hetkel polnud mul viitsimist seda teha," räägib Raid.Järgmine on nüüd maksuamet - Raidil peaks olema järgmisel aastal midagi tagasi saada. Andres Raid: Aga meil kehtib selline seadus, et ka sularahas peab arveldama. Ja ma ei soovi olla pangaori, ei panga ega kama kaks kelle, kui seadus selleks ei kohusta. Aga repressioonidega sunnitakse inimesi olema osa sellest süsteemist, mis on jälgimisühiskonna osa," ütleb Raid.Ta nendib, et sotsiaalpsühholoogia on pankadel kõval tasemel --  inimestega manipuleeritakse väga oskuslikult. Andres Raid: Andke kiri, et te ei võta minult sularaha vastu. Raid läks linnavalitsusse Vabaduse platsil oma emale saadetud trahvi ära maksma.

Nemad: Me teame, aga ikkagi te ei saa raha.

Pevkur: presidendi kõnes oli üllatavalt vähe.

Märkused