Tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude keskmine jääk ja eluasemelaenude arv

aasta andis vihjeid, et Tallinna korterituru kiire kasv võiks pidurduda.

Eesti laenuturg on kohandumas väiksema.

. Siit tulenevad otseselt potentsiaalsed mõjud hindadele, sest tehingute arv ja hinnad on omavahel selgelt üks-üheses sõltuvuses. Kontekstina olgu toodud, et Eesti suuruselt teise linna ehk Tartu korteritehingute arv kukkus samal ajal veel drastilisemalt. Arvestama peame, et vahepealsel ajal on sissetulekud kerkinud ja hinnad inflatsiooni tõttu kasvanud. Aasta lõpuks tehingute arv taastus, mis omakorda justkui vihjas, et senised tõususuunas liikunud arengud võiksid jätkuda. Lisaks tundub kiire hinnatõus ja aktiivne tehingute tegemine täielikult eiravat Venemaa suunalt tulenevaid riske, mis ei pruugi tähendada ainult sõjalisi ohte, vaid lisaks näiteks majandussanktsioonidest tulenevaid hoope ka Eesti eksportööridele. Laenude jääk saab kasvada läbi uute laenude väljastamise ehk laenukäibe. Laenukasvu taga on eelkõige kerkinud kinnisvarahinnad - kallima hinnaga kinnisvara ostmiseks peab võtma suurema laenu ja see kasvatab laenukäivet.

kinnisvaraturu ülevaade: Tänane kinnisvaraturg sobib.

. Igal kuul tühistab ettevõte ühe laenuvõtja laenudest, mis on üsna atraktiivne pakkumine. Seetõttu poleks sugugi imekspandav, kuid korterite hinnatasemed tulevad ostjate turule tagasimeelitamiseks pisut allapoole. Nii ülaltoodud näitajate baasilt kui muud konteksti arvestades võime öelda, et eraisikutel on veel laenu võtmiseks ruumi ilma, et peaksime kogu ühiskonna liiga raskeks muutuvat laenukoormat pelgama. Nii on isegi tänase üsna kõrge nominaalse laenujäägi numbri juures inimeste laenukoormus väiksem, kui kinnisvarabuumi tippajal ja sellele vahetult järgnenud aastatel. See on elamispindade hinnad viinud tõusule. aastal tehti järjest kasvavas tempos tehinguid uute korteritega. Kui kodu soetada sooviv klient laenu teenindada ei suuda, siis tõenäoliselt talle laenu ei anta. Ohumärkidena tuleb globaalsete ja Euroopa majandusest tulenevate riskide kõrval märkida pikemas perspektiivis demograafilist olukorda, mis on valupunkt paljudes, mitte ainult kinnisvaraturgu puudutavates küsimustes. Elamispindade turule järjest peale tulev uus värske raha mass suurendab koduostjate valmidust ostutehingut teha ja see omakorda kergitab elamispindade hindu. Tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude keskmine jääk ja eluasemelaenude arv. Sedavõrd äkilise hinnatõusu juurde peab selgituseks tooma, et osalt on tegemist nö statistilise hinnatõusuga, mis on tingitud tehingute struktuuri muutusest. Laenujääk kasvab sisemajanduse kogutoodangu tõusuga võrreldavas tempos. Lühiajalises perspektiivis paneb eelmise aasta keskpaiga tehingute arvu tagasilöök tõsiselt mõtlema, kas tehingute arvu langus on möödas või on siit teist vaatust oodata. aastalt oodata tehingute arvu mõningat tagasitõmbumist, mis on eeskätt põhjustatud liiga kõrgele kerkinud hindadest. aastate pankade vastutustundetule raha laialiloopimisele me täna viidata ei saa. Vägisi tundub, et Eesti ehk tegelikult peamiselt Tallinna-Tartu korteriturul on hulk määramatust ja seetõttu on edasiste arengute suund ja liikumiskiirus üsna raskesti paikapandav. aasta pohmelusest tasapisi taastumas. Koduostjate kõrval on ilma teinud investorid, kes ostavad kortereid, et neid välja üürida.

kinnisvaraturu ülevaade I kvartal 2010

.

Täiendava laenuressursi elamispindade turule paiskamine tähendab nõudluse ergutamist ja seeläbi survet hindade tõusu suunas. Palgad küll kerkivad, kuid hinnad on eest ära jooksnud. Eelkõige just eluasemelaenude turg näitab, et laenuvõtjaid on ja ülelaenamise otsest ohtu ei ole. Väikelaen on teatud tüüpi finantstoode, mis on loodud selleks, et aidata teid välja rahaolukorras ja vajate kiiret, lihtsat lahendust. aastal pöördus tõus siiski languseks, mis sellest, et statistika näitajad langust ei peegelda. Laenukäibe kasv on viimase aasta jooksul mõnevõrra aeglustunud.Laenukäibe kõrval kasvab üsna kiiresti eluasemelaenude jääk ehk laenude maht, mida koduostjad jooksvalt tagasi maksavad. Need riskid on laialt teada ja läbi arutatud, kuid korterite hinnad toovad kõigele vaatamata endiselt kvartalist-kvartalisse uudiseid uutest hinnarekorditest ja arendusse toodud sadadest uutest korteritest. Laenude käive kasvab tempokamalt. Teisalt on korterite hinnad kerkinud tasemele, mis ei arvesta sissetulekute tänast taset ja prognoositavat kasvutempot. Laenukäive kergitab kinnisvarahindu Kui eelpool sai märgitud, et kinnisvara hinnatõus nõuab laenuvõtjatel suurema eluasemelaenu võtmist ja see kasvatab laenukäivet, on seos ka vastupidine. aastast järjest vähendanud ruutmeetrite hulka, mille koduostja saab keskmise palga eest osta. Uute laenude käive paisub hoogsalt Mõõduka laenujäägi kasvu juurest eluasemelaenude käibe juurde jõudes peame kasutusele võtma hoopis teisest suurusjärgust numbrid. Vaatamata langusele kahe kvartali jooksul võime öelda, et endiselt on tegemist aktiivse elamispindade turuga, st endiselt käibib iga kvartali jooksul suhteliselt suur arv elamispindu. Samuti olid andmed tagasimaksmiseks kirjas, mille saite meilt laenutaotluse rahuldamisel. Samuti on laenuvõtjaid ergutanud madal intressimäär, mis lausa sunnib soodsat finantseerimisvõimalust ära kasutama. aasta müüja turu toel liialt kõrgele oli võimalik kruvida, kus vanemad korterid paljus uutega konkureerisid. Tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude keskmine jääk ja eluasemelaenude arv. Selleks, et ostjad turule tagasi meelitada on vaja paremat hinna-sissetuleku suhet. Siiski peab tõdema, et hinnatõus ehk kinnisvara väärtuse kasv puudutab oluliselt vaid Tallinnat-Tartut ja Tallinna lähivaldasid

Märkused