Täieliku maksepuhkuse periood üldjuhul mitte kauem kui 6 kuud, kuid see sõltub laenutaotleja majanduslikust olukorrast

Selle aja jooksul on lepingu põhiosamaksed peatatud ja tasuda tuleb vaid intressimakseid. Täielikku maksepuhkust on võimalik taotleda kinnisvaraga tagatud laenude puhul. Põhiosa maksepuhkus on abiks, kui Sinu või Sinu perekonna sissetulekud on ajutiselt vähenenud. Täieliku maksepuhkuse periood üldjuhul mitte kauem kui 6 kuud, kuid see sõltub laenutaotleja majanduslikust olukorrast. Samas on väga oluline, et Sa otsiksid ka maksepuhkuse ajal aktiivselt lahendusi, kuidas hakata uuesti täies ulatuses laenu- ja liisingumakseid tasuma. Seda oleks mõistlik teha näiteks väikelaenu, arvelduslaenu ja krediitkaardi lepingutega.

Maksepuhkus võib laenu kallimaks muuta - Rahakott - Tarbija

. Ka täieliku maksepuhkuse puhul on äärmiselt oluline, et oleksid aktiivne ja otsiksid võimalusi, kuidas olla valmis oma kohustusi täitma, kui maksepuhkus läbi saab. Üldjuhul maksepuhkust mitu korda ei pikendata. Seda lahendust pakume vaid juhul, kui on tõenäoline, et Sul on suuremate kuumaksete tasumiseks tulevikus regulaarne sissetulek olemas. Maksegraafiku pikemaks muutmisel vähenevad igakuised kuutasud. Vahel pole aga lepingu tähtaja pikendamisest märkimisväärset kasu, sest kohustus on väga suur ning tähtaeg juba varasemast väga pikk. Täieliku maksepuhkuse periood üldjuhul mitte kauem kui 6 kuud, kuid see sõltub laenutaotleja majanduslikust olukorrast.

Lahendused makseraskuste korral - Swedbank

. Lepingu pikendamine tähendab seda, et kuumakse muutub väiksemaks, aga laenu või liisingu tagasimaksmiseks kulub pikendatud aja võrra rohkem aega. Sel juhul võime arutada võimalust, et laenata Sulle kogunenud võla tasumiseks lisasumma ning koostada uus maksegraafik.

Laenaja meelespea

. Täielik maksepuhkus hõlmab nii laenu põhiosa- kui ka intressimakseid ja on mõeldud neile, kes on jäänud ajutiselt ilma sissetulekuta ning kellel on tekkinud kuumaksete tasumisel raskusi. Lepingu tähtaja ehk laenuperioodi pikendamisest on abi, kui sissetulekud on püsivalt vähenenud, näiteks palka on vähendatud või üks pereliige on kaotanud töökoha. Kui Sul on mitu väikest laenu ja palju eri kuumakseid, mis käivad üle jõu, võib aidata nende lepingute ühendamine üheks laenuks, millel on üks tähtaeg. Loomulikult hakkavad ka peaaegu koheselt jooksma intressid, mis sedasorti kiirlaenude puhul tunduvalt kõrgemad, kui mistahes teiste laenude puhul. Võib juhtuda, et laenu tagasimaksmisel on tekkinud võlg ning puudub raha isegi intressi ja viiviste koheseks tasumiseks. Igal juhul saame selle võimaluse koos läbi arutada. See annab võimaluse muuta igakuisteks laenude tagasimaksmiseks kuluvad summa väiksemaks. Siis ei ole kuumakse vähenemine märkimisväärne.

Muud lahendused makseraskustega toimetulekuks Esita sooviavaldus konkreetse toote lehel. See võimalus kehtib nii laenu- kui liisingulepingute puhul. Maksegraafikut muuta pikemaks kui on vähenenud sissetulekud või suurenenud kulud

Märkused