Teine oluline positiivne näitaja on see, et laenu saab kasutada nii nagu te seda ise soovite, laenu sihtotstarve pole piiratud

Kodu puhul saab muuta paljutki, kuid mitte asukohta Vähemtähtis ei ole ka kodu ümbritsev keskkond ja naabrid. Gerli Ramler vabakutseline ajakirjanik. KredExi käendusel eluasemelaenuga soetatud objekti omanikuks ja kasutajaks peab saama laenusaaja.

Galerii: Haapsalu põhikool alustas kooliaastat viimast.

.. Seega tasuks järelturult või korterit ostes arvesse võtta ka seda, et kas ja kui suur summa tuleb arvestada kodu renoveerimisele. Uusarenduse kasuks räägib mitu argumenti – reeglina on püsikulud madalamad, kodu valmimisele saab juba ehitusfaasis kaasa rääkida ning korralike ehitusfirmade poolt ehitatud kodudes ei tohiks kvaliteedi pärast muretseda. Lubatud on eluase soetada ka kaasomandisse abikaasa või kaaslaenusaajaga. Näiteks kui see on plaanis soetada elukaaslaste kaasomandina, soovitakse enamasti laenu võtta ühiselt. Kuidas maksehäirete esinemisel laenu saada. Võib ka juhtuda, et laenulepingu kestvuse jooksul lähevad koos laenu võtnud inimeste teed lahku. Samas võib mõni krediidiandja eeldada, et kui kinnisvara hakatakse ühiselt kasutama, võetakse ka kohustus ühiselt. Mitme laenusaaja korral on oluline teada, et nad vastutavad laenukohustuse eest solidaarselt. Teine valmiskorterite üks oluline boonus on see, et kuna seal on keegi juba elanud, on reeglina kõik ehituslikku kvaliteeti puudutavad probleemid juba avastatud ning lahendusegi leidnud. Näidiskorteritega tasub kindlasti tutvuma minna – nii saad parema ettekujutuse, kuidas võiks sinu elu uues kodus välja näha. Lisaks ligikaudu kolmandik laenuvõtijatest on krahv oxford ma pooldan purjutamist, pole teps mahti oodata uue.

Veidi teised tingimused on objekti omanikuks saamise puhul KredExi käenduse tagatisel laenu võtmisega. Kui olete sobiva kodu välja valinud, täitke kodulaenu taotlus. Lastega pered pööravad suuremat tähelepanu aga piirkonna turvalisusele, kodu juures asuvatele koolidele-lasteaedadele ja sellele, kas läheduses asub piisav arv mänguväljakuid. Oleme teie jaoks kokku pannud mõned punktid, mis oleks vaja enne läbi mõelda. Aktiivsele inimesele pakub kindlasti huvi parkide, spordiradade või ranna lähedus. Koos soetatava kinnisvaraobjekti võib poolte kokkuleppel kirjutada vaid ühe laenusaaja nimele. Kui kodu soovitakse mõnda kindlasse piirkonda, on järelturul suure tõenäosusega alati midagi saadaval. Tähtis otsus on aga selle juures ka see, kas uus kodu soetatakse ning eluasemelaen võetakse üksinda või ühiselt abikaasa/elukaaslasega. Seepärast proovi iga korterit ette kujutada puhta lehena ja visualiseeri, kuidas sina seda ruumi kasutaksid. Näiteks Viimsis ja Peetris jäävad nii uued kui ka vanemad korterid suhteliselt sarnasesse hinnaklassi. See tähendab, et iga laenusaaja vastutab laenu tagasimaksmise ja muude lepinguga võetud kohustuste täitmise eest täies ulatuses. Sel puhul peaks omavahel kokku leppima, mis saab laenuga soetatud objektist. Samas ei maksa detailide pärast liialt muretseda, sest päris oma kodus saab sisekujunduses alati kõik oma maitse järgi teha. Kui aga soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge terviknõustamisele. Veel üks positiivne külg on see, et uusarenduse puhul ei ole seal keegi varem elanud, mispärast ei ole põhjust muretseda, kas eelmine omanik on korterit heaperemehelikult hoidnud või mitte. Tänapäeval arvestatakse uute majade puhul juba projekti planeerimisfaasis tervikliku naabruskonna-kontseptsiooniga, kus sarnaste huvidega inimestel oleks mõnus elada. Kodulaenu võtmine koos kaaslasega Otsust, kas võtta eluasemelaen koos kaastaotlejaga, mõjutab sageli inimeste maksevõime – ühe laenutaotleja regulaarne netosissetulek ei pruugi olla piisav juba olemasolevate ning taotletavate finantskohustuste täitmiseks.

Irja Lutsar: koroonaviirus pole kuhugile kadunud, Eestis.

. Kinnisvara ostmine on oluline samm. Kui aga üks elukaaslastest soovib laenuga soetatud objekti enda nimele kirjutada, tuleks kokku leppida laenukohustuste jagamine. Teine oluline positiivne näitaja on see, et laenu saab kasutada nii nagu te seda ise soovite, laenu sihtotstarve pole piiratud.

Veregrupid - Tartu Ülikooli Kliinikum

. Sellel mündil on kahjuks ka teine pool – mitte kõiki kodusid ei ole heaperemehelikult koheldud. Laenusaajad võivad kokku leppida, et mõlemad jäävad laenulepingu mõistes jätkuvalt laenusaajateks, kuid laenumakseid tasub vaid objekti omanikuks saanud isik. Tihti ollakse arvamusel, et uusarendused on esimeseks koduks liiga kallid ning tasuks pigem vaadata juba varem valminud korterite poole: see oletus ei pea alati paika. Juriidilise külje pealt ei määra aga see, millises suurusjärgus laenuvõtjad kinnisvara omanikuks saavad

Märkused