Ulla soovitab jälgida, et lepingutasu poleks laenusummat arvestades liiga suur

Kalkulaatoris on toiduained olemas piltidena ning jaotatud gruppidesse, mis muudab selle kasutamise lihtsaks. „Naatriumi on organismile kindlasti vaja, kuid probleem on selles, et reeglina saadakse naatriumi soovituslikust oluliselt rohkem," lausus Pitsi.

Kooli algus täis üllatusi - Pere ja Kodu - Delfi Lood

. Kalkulaator aitab välja arvutada toiduga saadava soola koguse ja näitab mitu protsenti see maksimaalsest lubatust moodustab. Liigne soolatarvitamine on tervisele kahjulik ning saadavaid koguseid tuleks kindlasti jälgida, soovitab ekspert. Kauplustega koostöö tegijaid on aga teisigi. Ülejäänu lisatakse ise juurde toidu valmistamisel ja söömisel. Lisaks annab veebileht nõu, kuidas pakenditelt soolakogust leida ja arvutada ning kuidas soolaga piiri pidada. Nii võib üllatuslikult avastada, et palju soola võib olla ka neis toodetes, mida ei oska esmapilgul arvatagi, näiteks hommikusöögihelvestes," lisas Tagli Pitsi.

Kui pea ja liigesed pidevalt valutavad, võib põhjuseks.

. Tervise Arengu Instituut tuletab meelde, et tervisliku toitumise veebilehel www.toitumine.ee on soolakalkulaator, mis aitab kõigil huvilistel jälgida kui palju nad on päevas soola söönud. Liigset soolatarvitamist peetakse ka neerukivide põhjustajaks. Teise võimalusena aga arvestatakse igakuist intressi algselt laenusummalt ja tagasimaksed siin mõju ei avalda – intressikulu on lepingu lõpuks seega märkimisväärselt suurem. Samuti suureneb risk infarkti ja insuldi tekkeks. Meil tegutsevatest suurematest pankadest ei paku järelmaksu ainult Nordea. «Nii võib olla kindel, et tehtud otsus on õige.»Järelmaksu pakuvad koostöös tuhandete kauplustega väga paljud ettevõtted. Liigne soolatarvitamine aitab kaasa luude hõrenemisele, kahjustab mao limaskesta ja muudab selle vastuvõtlikuks mitmesugustele nakkustele, sealhulgas maohaavanditele. Peamine on, et laenuotsus oleks hästi kaalutletud. Soola ehk naatriumkloriidi kahjulik toime tuleneb ennekõike selles sisalduvast naatriumist. „Kui inimesed toodetel olevaid märgistusi ei loe või ei saa neist aru, siis on lihtne jätta toiduga tarvitatava soola kogus tähele panemata. Inimesed vajavad kõike – nii sporti, raamatuid kui ka telerit. Ulla soovitab jälgida, et lepingutasu poleks laenusummat arvestades liiga suur. Väga hea ülevaate järelmaksu tingimustest, laenukuludest ja muust saab tarbijakrediidi teabelehelt. «Näiteks tuleb järelmaksu võttes täpselt läbi mõelda, kui palju lisaraha on vaja ja kui suur kuumakse oleks pere muid väljaminekuid arvestades vastuvõetav,» rõhutas Ulla. Paraku on kodumasinad küllaltki kallid, paljudel peredel ilmselt sellist raha kohe võtta polegi.Muidugi võib öelda, et telerivaatamise asemel võiksid inimesed hoopis raamatuid lugeda või minna välja sportima, aga tegelikult on selline jutt üsna eluvõõras.. Pikaajaline naatriumi liigtarbimine aitab kaasa kõrgvererõhutõve väljakujunemisele. «Ehk ei olegi teenindaja esimesena pakutud variant kõige parem,» selgitas Ulla. Ühe laenuga ei ole kindlasti mõistlik teist tagasi maksta.

ÜLLATAVAD LOODUSLIKUD KOMPONENDID, millega mune värvida.

. Kõrvutades pakkujate infot, on võimalik ruttu selgusele jõuda, milline pakkumine sobib kõige paremini.Nii Kairi Koha kui ka Tarmo Ulla soovitavad kindlasti võrrelda pakkujate tingimusi. Kui intressisumma arvestatakse laenujäägi põhjal, tuleb lisa maksta tunduvalt vähem, sest koos laenujäägiga väheneb ka intressisumma. Suur osa igapäevasest soolatarvitamisest on varjatud iseloomuga

Märkused