Vaikiv ajastu vaidlused rahvusvahelise õiguse olemuse ja laen rahasüst üle piirsituatsioonides, ei haaku siirdefaasist väljunud ja

Riigikogu juhatus töötas pidevalt edasi ja talle saadeti kõik dekreedina antud seadused.

Vilja Kiisler: Vaikiv ajastu II - Delfi

. Siin mõeldi neid, kes rääkisid punaarmee peatsest saabumisest ja Eesti iseseisvuse lõpust. Vabadussõjalaste e Vapside liidud suleti kogu riigis ja kõik nende ajalehed suleti. Kriisi haripunktis palus välisminister Nõukogude Liidu Tallinna saadikult kutset Moskvasse.

Arutelu:Vaikiv ajastu – Vikipeedia

. septembri õhtul sõitiski Karl Selter Moskvasse.. Vaikiv ajastu oli see, mille elasime läbi Nõukogude ajal. septembril ühes avalikus kõnes väitis peaminister Kaarel Eenpalu, et Eestit ei ähvarda mitte mingisugune oht. Sellepärast panin vaidlustusmärkuse. Ka Rait Maruste artiklis ei paista leiduvat väidet, mida ta on kinnitama pandud.

Vaikiv ajastu vaidlused rahvusvahelise õiguse olemuse ja laen rahasüst üle piirsituatsioonides, ei haaku siirdefaasist väljunud ja. septembriks kutsuti Eestis kokku Riigivolikogu- ja Riiginõukogu välis- ja riigikaitsekomisjoni ühine koosolek. Viimati lisatud lõik teeb asja veel hullemaks. Minu meelest ei ole nende sündmuste ülevaade selle artikli teema. Ametlikult teatati, et Nõukogude valitsus kutsus välisministri Moskvasse kaubanduslepingut alla kirjutama. Ma loen kolmekümnendate aastate ajakirjandust, „Loomingut“ näiteks ja ma ei saa aru, kus see vaikiv ajastu oli. Moskvas toimuvaid läbirääkimisi püüti hoida täielikus saladuses.Mul puuduvad praegu võimalused kuupäevade kontrollimiseks, kuid siin tundub midagi valesti olevat. See ei ole minu meelest usutav. septembril interneeritud Poola allveelaeva Orzel põgenemine. Ja siis on hulk viiteid sama režiimi aegsetele ajaleheartiklitele, mida kuidagi neutraalseteks ei saa pidada. Minu meelest on artikli ülesehitus erapoolik. See käib rohkem Rahvuskogu kohta. Need olid nemad, kees eelistasid riigi kulul oma rahulikku elu jätkata. Soomes oli see Kekkose ning Koivisto ajal ja praegugi ei taheta eriti omaenda vaikiva ajastu probleemidega tegelda. Mis tähendab "sihilik ebakompetentsus", ma aru ei saa. Pandi seisma ka kõikide teiste erakondade tegevus ja keelati poliitilised koosolekud. Viidatud allikas ei väida seda. Moskva kasutas Orzeli juhtumit ja Venemaa teatas, et Eesti vaatleb Nõukogude laevastikku kui neutraalse riigi oma, tervitab jälitusaktsiooni Eesti vetes ja võtab ise tarvitusele kõik abinõud Poola piraatlaeva tabamiseks.

VAIKIV AJASTU (slaidid) | Ajalugu

. Riigikogu löiikmed said palka edasi ja sõitsid tasuta riigi raudteedel. Ajakirjanduse kaudu kutsuti rahvast üles nuhkima ja peale kaebama. Varem ei olnud selleks seaduslikku alust. Palvet põhjendas välisminister sooviga anda allkiri sõlmitavale kaubanduslepingule. Vaatan aga, et esimeses lõigus samastatakse vaikivat ajastut selleni viinud sündmustega, mis on kindlasti väär. Riigi raudteed, post, telefon ja telegraaf said otsealluvusse kaitsevägede ülemjuhatajale. Pärast positiivset vastust laenutaotlusele tuleb minna esindusse või lähimasse eesti posti postkontorisse, kuhu tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument tõestamaks. Peaminister teatas, et valitsus hakkab kõigi vahenditega võitlema kuulujuttude levitajate vastu. Eenpalu kõne kohta: vastupidist väita oleks olnud paanikatekitamine ja hüsteeria. aastal toimunud sündmused vaikiva ajastu süüks. septembri õhtul nõude vastastikuse abistamise lepingu sõlmimiseks ja baaside saamiseks pakkus välisminister Molotovi küsitud Tallinna ja Pärnu asemel baase Saaremaal, Hiiumaal ja Paldiskis. Aitäh märkuste eest! Eks katsume siis vead ära parandada. aasta rahvahääletusel läbikukkumist viivitamatult laiali minema

Märkused