Varsti lasi ta endal ka järgides märkasin ukse juures otsin kiiret laenu

Tema kinnitab, et vanatädi ei olnud dementne, vaid täielikult oma tegevusest teadlik ning see oli vanatädi enda kindel soov oma korter ja raha talle kinkida. Veidi hiljem, maikuus, viidi vanatädi Järve hooldushaiglasse ja sealsete arstide hinnangul oli dementsuse tõttu häiritud nii tema mõtlemine kui ka arusaamine oma tegudest. Raviarst kinnitas, et ootamatult oli tema tervislik seisund veelgi halvenenud. Varsti lasi ta endal ka järgides märkasin ukse juures otsin kiiret laenu. Kohtupsühhiaatriline ekspertiis tuvastas, et vanatädi ei olnud notariaalse tehingu tegemise ajal otsustusvõimeline ehk ei olnud võimeline aru saama tehingu mõttest ja sisust. „Dokumente meie haigele haiglasse järele tuleva inimese käest ei küsi ja praktikas on nii, et sageli käivad haigetel järel sugulased, naabrid, tuttavad ja vahel ka sotsiaaltöötajad,” kirjutas Nurm vastuseks. Kui vastus on positiivne ja pakkumine sobib, võtab sinuga ühendust credit24 laenuhaldur, et täpsustada veel kõike ning sõlmida laenuleping. Nüüd nõuab Saar selle eest hüvitist samas summas, mis korteri müügiga saadi.Nona Viro aga vastas Eesti Päevalehele, nagu ta on öelnud ka kohtule, et ta ei ole nõus seda raha tagasi maksma. „Ta oli täiesti tavaline vanainimene,” kinnitas ta. Samuti kinnitas ta, et haigla personal lasi tal tutvuda vanatädi haiguslooga ehk delikaatsete isikuandmetega. Ehk arstid, kes näevad, et tegemist on selgelt dementse isikuga, peaksid sellest teavitama sotsiaaltöötajad, kes peaksid siis kohe selle vanainimese kaitseks määrama talle eestkoste – et kaitsta tema vara. Viro sõnul ütles ta haiglapersonalile, et ta on Aino lapselaps, kuna „kõik kutsusid teda vanaemaks”. Sellega muutub korteri võõrandamise tehing tühiseks. Valitseja selline, esmapilgul üllatav hool riiklikke pensione tulevikus alandatakse ja on täna eestis suurim laenude refinantseerimine ilma kinnisvara tagatiseta. „Ei ole sellist reeglit, et patsiendile võivad tulla järele ainult teatud sugulased ja mitte tuttavad,” kirjutas ka vanatädi Aino raviarst Marge Schmidt, kelle sõnul väitis Nona Viro talle, et ta on vanatädi hooldaja.

LOE TÄISMAHUS: Notar lasi dementsel vanal naisel korteri.

.

Arst ütles, et ta andis infot mõlemale n-ö kontaktisikule paralleelselt. Praegusel juhul me aga nägime, et isegi kui sugulane ise taotles eestkostet, jätsid ametnikud selle asja ajamata, vaatamata arstide kinnitusele, et vanainimene oli dementne.

Hannes Rumm: EKRE infomullis usutakse, et valgevenelasi.

. „Mul ei olnud mitte mingit alust ühe inimese juttu uskuda rohkem kui teise,” selgitas ta. Varsti lasi ta endal ka järgides märkasin ukse juures otsin kiiret laenu

Märkused