Veel tasuks mõelda, kas väikelaenuga

Keisrilõikus oleks ilmselt nii ehk naa, kuigi üks arst arvas, et kuna poleks esimene sünnitus, et siis tuleb “kergemalt”. Ma ei viitsi iga kord ka talle korrutada, mis mind erutab.

Sa ei saa hästi magada? Nendest asjadest magamistoas oleks.

. Igal juhul, ma tean, et mu mees on meie seksieluga rahul ja ta väljendab seda sageli, aga see ajab mind ausalt öeldes veel rohkem närvi. Ka need, kes ise täiesti terved inimesed.. Ma ei ole ainus tugeva lühinägelikkusega inimene ja tugev lühinägelikkus teatavasti võibki tekitada võrkkesta muutuseid. Vanasti keelati igasugune kergem terviseport ka ära, nagu ma arstilt kuulsin. Pagasit puudutavad piirangud pagasilindi notari tasu seaduse järgi tavapäraselt järgmised pärimise vormistamine ehk mida hariduse omandamiseks, remondilaen kodu. Natukene üritasime selle probleemiga tegeleda ja praegu me ikka üsna sageli teeme seda, aga ma tunnen siiski, et midagi on puudu. Tänapäeval on muidugi ravi hoopis teisel tasemel. Keegi ei tea ennustada, kas mu seisund läheb vanusega hullemaks, millal ja kui palju, aga see on tõenäoline. See mind siiski väga ei veennud 🙂 Üldiselt öeldi, et parem karta kui kahetseda ja ma loomulikult ise pressimisega ei riskiks.

Veel kaaluteemadel ehk kas ma olin väiksena paks?

. Nii et kui mind miski üldse õnnetuks teebki, siis just see teadmine, et ma olen nüüdsest nö parandamatu defektiga. Te vastate, nagu ma oleks otsuse ära teinud. Mind paneb mõtlema sellel järgnev ja võimalik kõige mustem stsenaarium. Aga selle teadmisega peavad elama ju paljud kroonilise ravimatu haigusega inimesed, lisaks teadmatus, kas, kuna ja kuipalju võib tervis igal ajahetkel halveneda. Kõik järgnevad korrad on olnud üks kolmandik sellest, mis siis juhtus. Sellele mõtlemine, temaga rääkimine ja olukorra parandamine ei tundu mulle ka enam lahendus. Mul küll on lühinägelikkus mitte väga kiirelt süvenenud ja loodan, et ka edaspidi tempo ei suurene. Seega elada ja toimetada saab, ainult kuklas tiksub teadmine, et peab kohe tegutsema, kui nägemises mingid muutused. Jah, tean, et keisrilõike puhul sellega muret poleks, aga mind paneb mõtlema pikem perspektiiv. Olen proovinud aastate jooksul temaga rääkida, aga tema ainus vastus on, et tema arust on kõik okei ja "kui me teeksime seda sagedamini, siis äkki hakkaks see mulle endale ka rohkem meeldima". Kõige rohkem oleneb ikka sellest, kuipalju sa seda last ise tahad, pere, mees jne, kuidas terviseriske saaks võimalikult palju hajutada. Seda "midagi" meenutas mulle hiljutine kohtumine ühe ekskallimaga, kellega olin koos enne oma abikaasaga tutvumist. Halvim stsenaarium on võrkkesta irdumine, mille puhul tehakse küll operatsioon, aga see ei pruugi alati nägemist taastada. Lootsin, et äkki on siin keegi sarnase diagnoosiga inimene… Kaks aastat tagasi olid mu silmapõhjad veel korras. Mind pelutab fakt, et mul on tugevast lühinägelikkusest tingitult väga nõrgad silmapõhjad, mis on ka juba korra lapitud. Kui meie suhte esimesel aastal seksisime siiski pea iga õhtu, teisel pisut harvem ja kolmandal veelgi harvemini, siis viiendal aastal ma pole kindel, kas me üldse enam seksisime. Ilmselt nii julgustajaid kui ka kriitikuid. Ma olin selle meievahelise kire juba unustanud, aga üks pilk talle ja mulle meenusid meie higised kehad kuumal suvepäeval tema autos. Veel tasuks mõelda, kas väikelaenuga. Pean ennast pidevalt jälgima, sümptomite ilmnemisel kiirelt arstile pöörduma. Sünnitamine on aga vaid üks osa. Meie päris esimene kord, kui olime veel päris noored, mõlemad natukene vindised ja see juhtus spontaanselt. Olen väsinud sellest! Igal juhul, mu eks kirjutas mulle hiljuti ja küsis, kas tahaksin temaga kohvile minna. Sünnitamise kohta uurisin küll. Diagnoosiks degeneratiivne müoopia. Üldiselt sain aru, et tänapäeval enam nii hirmsasti kõike ei keelata sellise diagnoosiga. Olen teda juhendanud ja ta ühe korra teebki nii, nagu ma talle õpetan, aga siis läheb jälle oma vanade trikkide juurde tagasi. Vajuta siia, et tunnustada. Mitte nii halva stsenaariumi puhul õnnestub ehk probleem regulaarsete arstivisiitide ja vajadusel laserraviga kontrolli all hoida. Vanus on lihtsalt selline, et paratamatult mõtlen teemal, kas jääbki üks või ei.

Märkused